- 0
A pénzügyi oligarchia udvaronca még mindig azt hiszi: megmondó ember lehet. Személye évek óta "sikeresen" tolja szélsőjobbra a választókat.
Gyurcsány Ferenc kiemelte, a választás tétje az, hogy „tart-e az a sorozat, amit október óta látni”, azóta ugyanis kormánypárti jelöltek fontos választáson nem tudtak nyerni… A pénzügyi oligarchia udvaronca még mindig azt hiszi: megmondó ember lehet. Személye "sikeresen" tolta jobbra a választókat.
Pedig máig nem tisztázta plágiumügyét.
A civilizált politikusi kör elegánsan oldotta meg a plágiumgyanút: lemondott az érintett tisztségviselő. A lakájpolitika alakja azonban a lehető legpitiánerebb módszert alkalmazza: reménykedik. Mármint abban, hogy a választópolgár felejt.
Telik az idő, és az emberek hátha felejtik a súlyos plágiumügyet…
Pedig fölöttébb erős a gyanú, mely szerint Gyurcsány is schmittelte dolgozatát. Egy volt rokon tisztázta: ő írt azonos témakörben szakdolgozatot, és a paksamétát a szülői házban hagyta. Ebben a szülői házban akkor még a gyurcsányi jelenlét is gyakori volt.
Megszerezhette tehát az írásművet.
A gyurcsányi plágiumügy kipattanásakor a sajtó egy része tisztázta: a szakdolgozat témája tökéletesen azonos az egykori két sógor esetében. Az előkerült részletek is átfedésben vannak. Felparázslott a gyanú: Gyurcsány is schmittelte dolgozatát.
Neki azonban nem akaródzott lemondani.
Ő nem az európai kultúrában szocializálódott. A sztálini minta lebegett szemei előtt ifjú korában. Ő ebben rekedt meg. És Jóska bácsinak esze ágában sem volt lemondani: inkább tisztogatásokat rendezett a nomenklatúrában. „Fiatalított…”
A nála húsz évvel ifjabb „öregeket” kiiktatta, s ő maradt.
A sztálini iskola ma nem alkalmazható. A sztálini pofátlanság azonban gyakorolható a pénzügyi oligarchia rendszerében. Az oligarchia kedvenceinek mindent szabad: schmittelni is. Neki nem kell megtalálnia dolgozatát, nem kell tisztáznia múltját.
A lakájpolitikában fénylik a kettős mérce.
De miért nem követelik a plágiumügy tisztába tételét azok, akik ehhez parlamenti nyilvánosságot kapnak? Miért hagyják, hogy a felejtés sűrű homálya boruljon a gyurcsányi plágiumügyre? Miért udvariaskodnak azzal, aki maga hisztériázott a polgári politikus lemondásáért plágiumgyanú miatt?
Miért engedik, hogy megmondó emberként pojácáskodjon?
Miért nem szembesítik korábbi tetteivel? Mesés meggazdagodásának rejtélyével. Elévült adóügyével. Az első brókerbotrányban előkerült furcsa telefonbeszélgetés utalásával. A hajlékaként szolgáló luxusvilla drámai történetével? A 2006 októberi polgárverés fájdalmas tényeivel.
Az ország eladósításának bűnös felpörgetésével.
Miért parádézhat még mindig megmondó emberként az, aki erősen gyanús plágiumügyét sem tisztázta? Nincsenek demokraták a közéletben? Nincsenek olyan képviselők, akik teljesítik azt, amiért a választópolgár a tisztelt Házba küldte őket?
És amiért az adózó tömeg tekintélyes jövedelmet fizet nekik.
A schmittelés egyre megalapozottabb gyanúja szalonképtelenné tesz egy politikust Európában – most éppen egy szlovéniai példa villan fel előttünk. Budapest miért nem képes megtisztulni? Úgy, ahogy Ljubljana teszi.
Miért nem zavarja a demokratákat, hogy Gyurcsány is schmittelhette szakdolgozatát?