- 0
Orbán, a konzervatív felforgató – ezzel a címmel jelent meg egy portré-elemzés a magyar miniszterelnök munkásságáról a politico.eu hírportálon.
Orbán Viktor magyar miniszterelnököt választották azon lista élére, melyet a politico.eu hírportál állított össze. A listán 28 európai közéleti személyiség szerepel, akik – az összeállítás címe szerint – fazont adnak, felrázzák és felpezsdítik Európát.
A kisvárosi lázadó, aki részt vett a vasfüggöny lebontásában, most kerítést épít – kezdi cikkét a brüsszeli hírportál. De gyorsan leszögezi, hogy Orbán Viktort nem lehet ignorálni. A 10 milliós, kevés természeti forrással rendelkező Magyarország vezetője nem könnyű ember. Lehet szeretni, vagy gyűlölni – az emberek többsége vagy ezt, vagy azt teszi – de nem lehet figyelmen kívül hagyni – olvasható a cikkben.
Orbán politikája az új norma Európában – szögezi le a cikk írója. Az orbáni jegyeket fel lehet fedezni a francia Nemzeti Frontnál, de a balos spanyol Podemosnál is, amint Lengyelország új konzervatív vezetőinél, Olaszország szocialista miniszterelnök Matteo Renzi esetében, a toryknál Nagy-Britanniában – de még Donald Trump esetében is Amerikában.
Hatással Európára
A magyar kormányfő manapság sokkal nagyobb hatással van az Európai korszellemre, mint változatos pályáján eddig bármikor. Ennek egyik oka a bevándorlás. Az ő döntése nyomán épült kerítés a magyar határon. Cselekedett – még ha ezért el is ítélték kezdetben – amikor Európa vezetői még csak fecserésztek arról, hogy hogyan lehetne megfékezni a migránsok özönét. Az elszállásolásuk helyett a megállításukat helyezte a bevándorlásról szóló viták középpontjába.
Orbán „erkölcsi imperializmusnak” titulálta, amikor a németek megnyitották határaikat szeptemberben. A magyarok zavarba hozták az unió bölcseit: bármilyen nehéz is volt elismerniük, bármennyire is ódzkodtak Orbán retorikájától, mégis ő volt az, aki betartotta az uniós jogszabályokat, amikor az olasz, görög és francia példával ellentétben nem engedte át a határokon a bevándorlók áradatát. A határok védelme nemzeti hatáskör – nyilatkozta júniusban, nem látva semmiféle megoldást közös, európai szinten. Az európai vezetők akkor ki akarták közösíteni, ma viszont ő az európai fősodratú jobboldal talizmánja“ – állapítja meg a brüsszeli hetilap.
Nemzeti szuverenitás és keresztény értékek
A magyar miniszterelnök úttörő szerepet játszik a nemzetközi közéletben. Fő megközelítési módjai a nemzeti szuverenitás feltétlen védelme, és a bizalmatlanság az Európai Unió vezetőivel és intézményeivel szemben. Gazdasági kérdésekben populista, bízik az állam vezető szerepében, de szociális téren konzervatív. A keresztény értékeket hangsúlyozza, és bírálja a „korrupciótól, a szextől és az erőszaktól” átitatott nyugati társadalmakat. Úgy fogalmazott: a legtöbb európai országban óriási szakadék van a nép véleménye és vezető elit által követett politika között.
A migránsokról úgy gondolkodik, hogy akik most özönlenek ugyanúgy veszélyeztetik Európa keresztény identitását és biztonságát, mint azok a betelepült generációk, akik már itt vannak. Ennek ékes példája a párizsi terrortámadás – vélekedik Orbán. Természetesen ez nem egy mindenki által elfogadott, liberális nézet, de egyre nagyobb teret hódít a kontinensen.
Orbán megszemélyesíti az antiliberális politika felemelkedését Európában, ahogy ő fogalmazott: a liberális demokrácia globálisan nem versenyképes.
Az orbáni módszer figyelemre méltó, hatékony…és egyre terjed – zárja cikkét a Politico.eu.
politico.eu
Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!
Köszönettel és barátsággal!