Ma 2024 december 18. Auguszta napja van. Holnap Viola napja lesz.
Harcoló szabadkőművesség

Harcoló szabadkőművesség

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve
A Károlyi Mihály vezette első szabadkőműves kormány létrejöttének titkai!

A Károlyi Mihály vezette első szabadkőműves kormány létrejöttének és Magyarország széthullásának előzményeit az 1890-es években kell keresnünk. Ekkor az 1789-es francia forradalomnak nevezett terrorállam szellemében tevékenykedő csoportok megkezdik a Magyar Állam elfoglalását. Erre használják fel a titkosan működő szabadkőművességet.

Akárcsak Franciaországban, a kereszténység megtámadásával indul a harc, fő célpont a keresztény magyar állam egyik legfontosabb tartópillére, a katolikus egyház.

Raffay Ernő munkája csak és kizárólagosan a Magyar Országos Levéltárban megtalálható szabadkőműves jegyzőkönyvekre, páholyiratokra támaszkodik. A bemutatott tények pedig megdöbbentőek: mint egy krimiben, úgy bontakoznak ki az államellenes összeesküvés szálai, amelyek a szabadkőműves páholyokban szövődnek.

Raffay Ernő folytatja korábbi könyveiből már jól ismert hiteles forrásokra épülő tényfeltáró oknyomozását. Kutatásaival újraírja a XIX. század végének és a XX. század elejének magyar történelmét.

*****

RAFFAY ERNŐ szerző (Borjád, /Baranya megye/ 1948. -) jobboldali politikus és történész. A rendszerváltás alatt és után országgyűlési képviselő és az Antall-kormányban a Honvédelmi Minisztérium politikai államtitkára volt. 1977-ben végzett a szegedi József Attila Tudományegyetemen, történelem - Kelet-Európa története szakon. 1977-1993-ig a JATE történész oktatója volt, (gyakornok, tanársegéd, adjunktus, 1989-től docens). 1981-ben doktorált, 1987-ben kandidált. Társalgási szinten beszél angolul és románul. Szakterülete Erdély és a román-magyar kapcsolatok, valamint Trianon és az elszakított területek magyarságának története.
*
A magyar történelem XIX. század végi és XX.. század elejei korszakát átírják azok a dokumentumok, amelyek a gerincét adják Raffay Ernő Harcoló szabadkőművesség – küzdelem a katolikus egyház ellen című 2011-ben először kiadott könyvének. A tudományos munka zömében eddig soha nem publikált levéltári forrásokkal mutatja be azt, hogy a különféle erők miként szállják meg az 1890-es évektől a szabadkőműves szervezetet.
]]>]]>

Ismerteti, hogy ezt követően a titkosan működő társaság saját szabályzatait és a legtöbb korabeli vonatkozó magyar törvényt megsértve politikai szerepvállalásba kezd, amelynek „egyetlen fő célja: a keresztény magyar állam megdöntése. Miután ennek egyik legfőbb támasza a katolikus egyház, így soha nem látott küzdelemben próbálják ellehetetleníteni, lejáratni és megsemmisíteni a legnagyobb keresztény erőt”.

Megtudhatjuk, hogy kik állnak a küzdelem élén és a hátterében, kik lesznek a szövetségeseik és azt, hogy a zsidóságnak milyen szerepe van a sikeres stratégiában.
*

A könyv a Szabadkőművesek Trianon előtt című munka folytatása. A benne foglalt ismeretanyag az alábbi TARTALOM szerint követhető nyomon:

• A MAGYARORSZÁGI SZABADKŐMŰVESSÉG 19-20. század fordulóján: (A szervezet működése; A szabadkőművesség szerkezete, páholy- és taglétszáma; Szervezett akció a vallás és az egyházak ellen;)

• A RADIKÁLIS FORDULAT előkészítése: (Magyarország helyzete, amelyben a változás elkezdődött; A radikális változások megindulása az egyes páholyokban; Az egyházpolitikai küzdelmek és a szabadkőművesség;)

• NAGYVÁRAD, a radikális szabadkőművesség bölcsője: (A László király páholy megalapítása; A svéd és óporosz nagypáholyok ellen /Berkovits testvér zsidókérdést csinál, Méltó válasz Neuschlosz testvértől a vádaskodásokra/; A Romániából menekült zsidók megsegítése; A magyarországi társadalom gyökeres átalakításának tervezete /A Társadalmi program célrendszere, Viták és változások - a belső válság kezdete, Gelléri testvér a „felekezetieskedő hülyeség apostolairól”, A nagyváradi „ízléstelenség” a Szövetségtanács előtt/; Új nagyváradi harci módszer - a szabadkőműves vándorgyűlések; /„Gyűlölködő keresztények” és szerető szívű szabadkőművesek, Vándorgyűlések - harcoló szabadkőművesség a „katolikus butítás” ellen, Az első vándorgyűlés - harc a „klerikális vérivó szörnyeteg” ellen, Vita a vándorgyűlés körül, A vándorgyűlés eredménye - szabadkőműves diákotthon Győrben/;)

• A RADIKÁLIS SZABADKŐMŰVESSÉG túlsúlyra kerülése: (Magyarország a 20. század elején; A szabadkőműves radikális célrendszer; A végrehajtó hatalom megszerzése: az általános, titkos választójog /„Nacionalista köpenybe bújt klerikalizmus”, avagy a nagyváradiak visszavágnak, „Sírjából is kikél az igazság” - a nagyváradi páholy a darabontkormány mellé áll, „A jó viszony megperzselése”, avagy a kassai Resurrexit páholy ellenáll, Az általános, titkos választójogért való harc és a nagyváradi páholy győzelme/; „Akié az iskola, azé a társadalom”: az oktatásügy szabadkőműves szemmel /1875, a kezdeti humanitárius elképzelések, Úr Jézus Krisztus, a „zsidóországi szabadkőművesek mestere”, „Felekezeti szellemű jogász ifjak az ultramontán bolthajtások alatt”, Samassa József egri érsek: szabadkőművesek az „alakoskodás alattomos útjain”, „Szabadkőművesi reakció és klerikális szabadkőművesség”, „Mi hazaáruló darabont kutyák, rossz erkölcsű zsidók, és elzsidósodott magyarok...”/;)

*
A „Harcoló Szabadkőművesség” című ezen kiadványt azoknak az olvasóinknak ajánljuk, akik a „Szabadkőművesek Trianon előtt” című kötetet már ismerik és a folytatását, a katolikus egyház elleni küzdelmet a fenti tartalom szerint ebből a kötetből mélyebb kontextusban is igénylik megismerni.

*

Kiemelten ajánljuk mellé:

]]>Trianon 100 - Trianon Almanach]]>

]]>]]>

]]>]]>

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Tereb (146) Mondom a magamét (8031) Vetítő (30) Mozi világ (440) Flag gondolja (38) Belföld (11) Életmód (1) Irodalmi kávéház (543) Emberi kapcsolatok (36) Tv fotel (65) Mozaik (83) Egészség (50) Történelem (18) Autómánia (61) Nagyvilág (1310) Jobbegyenes (2898) Heti lámpás (342) Nézőpont (1) Sport (729) Gazdaság (723) Gasztronómia (539) Szépségápolás (15) Rejtőzködő magyarország (168) Alámerült atlantiszom (142) Titkok és talányok (12) Kultúra (9) Politika (1582)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>