- 0
Elhallgatott hírek” néven sorozatot indítottam azért, hogy a hazai média hallgatását vagy várható hallgatását egyes témákban áttörjem. Általában két napot várok arra, hogy egy hír megjelenjen médiánkban, ami messze több annál, mint ami indokolt lenne a közléshez.
1. Nemzetközi holokauszt karikatúra verseny és kiállítás Teheránban – az MTI megjelenését követően 9 nap után mégis hozta a hírt.
2. A Sziríza görög párt elhallgatott programpontjai.
1.
A Tehran Times című iráni napilap online kiadása január 24-én, másnap pedig a nyomtatott lapban, azaz 9 napja jelent meg az a hír, hogy az iráni fővárosban nemzetközi gúnyrajzversenyt hirdettek meg válaszul a francia Charlie Hebdo hetilapban folyamatosan megjelenő Mohamed karikatúrákra.
A pályaműveket április 1-jéig várják. Az első helyezettet 12 ezer, a másodikat 8, a harmadikat 5 ezer dollárral díjazzák. A nyertes műveket Teherán három kulturális intézetében mutatják be.
Az MTI a híradássdal máig várt, vagyis ez a hír nem igazán tartozik az „elhallgatott”, hanem a késleltetett hírek kategóriájába. Az erről kiadott távirati irodai jelentés a Tehran Times-ra hivatkozik, de elhallgatja a megjelenés dátumát.
Az MTI hirtelen jött „megvilágosodását” az okozta, hogy a nyugati világ sajtója 7 napos gondolkodás után, február 1-jén kezdte megjelentetni a hírt, mint a globális France24 tévéállomás, az Independent brit lap és más nyugati orgánum.
(Kommentár: a világért sem akarok előítéletesen leírni bármit, de talán nem fognak tolongani a nyugati karikaturisták pályamunkáik Iránba küldésével – netán arra számítva, hogyha ezt teszik, karrierjük egészen véletlenül ketté törik. Amihez még géppisztoly sem kell. Csak a rendszert kell megfelelően strukturálni. Miközben, természetesen, Nyugaton a sajtószabadság virágzik.)
2.
A radikális jobboldallal koalíciót alkotó radikális baloldali Sziríza párt tényleges programjáról a nyugati sajtóban teljes a hallgatás. A hallgatás falát most a 40 pontos programnak legalább az utolsó négy pontjának visszaadásával törjük meg.
37. A görög csapatok kivonása Afganisztánból és a Balkánról. Egyetlen görög katona se állomásozhat saját határainkon túl.
38. Mindenfajta katonai együttműködés megszüntetése Izraellel. Támogatás a palesztin állam megteremtésére az 1967-es határokon belül.
39. Stabil megállapodás megtárgyalása Törökországgal.
40. Valamennyi külföldi támaszpont bezárása Görögországban és kilépés a NATO-ból.
forrás: Lovas István facebook
Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!
Köszönettel és barátsággal!