- 0
„Nem szabad hibáznunk, mert ha engedjük, hogy eluralkodjon rajtunk a félelem, akkor máris ők nyertek” – mondta most egy arab, muszlim nő.
„Természetesen azokról a vallástalan terroristákról beszélek, akiknek minden célja az, hogy lerombolják a civilizált világot.” Ez a mondat nem Magyarországon hangzott el. Rómában egy egyetemen fogalmazta meg a jordániai királyné, Rania Al-Abdullah.
Pedig a tartalom magyar emlékeket idéz fel.
„Családok és városok szakadtak ketté. Életek mentek tönkre. Egész nemzetek sorsa pecsételődött meg” – mondta 45 éves arab értelmiségi. A közelmúltra – az utóbbi egy-két év eseményeire utalt. Nálunk azonban mindez a kilencvenes években végbement.
Magyarországon belül már akkor rombolt egyfajta „iszlám állam.”
A „közös kulturális örökségünket is lerombolják a terroristák” – mondta a királyné, nemrégiben Rómában. Sajnos mi, Magyarországon ezt korábban átéltük, egy „rendszerváltozásnak” elnevezett történelmi fordulat után.
Demokráciának füllentették a társadalomrombolást.
„Ezek olyan támadások, melyek az emberek együttélését teszik tönkre, a leggazdagabb és legváltozatosabb kulturális világot akarják megsemmisíteni. Kollektív történelmünk áll a célkeresztben, a civilizációnk alapjai” – mondta most Rania Al-Abdullah.
Az SZDSZ-ről beszél ez a hölgy? – kérdi magától az olvasó.
„Sajnos annyira el vannak vakulva, hogy azt képzelik, egy új történelmi kort fognak megnyitni, ezáltal az elkövetkezendő nemzedéket agymosás alá vetik majd” – fogalmazott Rómában a jordániai királyné, de nem a szabad demokratákra utalt.
Hanem másik, egy mai szörnyetegre.
„Bármennyire is különös, de mindez a betekintés a jövőnkbe egyfajta megerősítés is a számunkra. Ezáltal biztosan tudhatjuk, hogy miért kell küzdenünk, hogy mik az értékeink, és így jobban értékeljük mindazt, amink van” – rögzítette a jordániai tudós asszony.
Az általa megnevezett állomás nálunk 2010-ben érkezett el.
A megnyomorgatott társadalom akkor tudta süllyesztőbe küldeni a rendszerváltozás kisiklatóját, a családok rombolóját, a gazdaság tönkretevőjét, az alvilág felkarolóját. Ekkor küldte nyugdíjba – vagy páholyba – a politikus szörnyetegeket.
Volt, akit nem lehetett.
Egy tengeren túli nagy állam megparancsolta, hogy „baloldaliként” a parlamentbe kell juttatni egy kísértetet, a régi szörnyek egykori üdvöskéjét, hogy az adófizetők pénzén dőzsölhessen, s egyszemélyes pártként – amennyire tud – rombolhasson.
Talán hatástalan marad…
A „történelemben először a civilizált világnak egy közös ellensége van” – fogalmazta meg Rania Al-Abdullah azt a felismerést, amelyre Magyarország 2010-ben jutott el: ekkorra a jobboldal és a polgári közép mellett a baloldal is megvilágosodott.
És a politikai salakot kitakarították – együtt.
„Itt pszichológiai hadviselésről van szó. És a fegyver, amit választottak, az a félelem. A megfélemlítés. Bruce Schneier ezt úgy nevezte: háború az elme ellen. Tönkre teszi a gazdaságot, és a különböző kultúrájú emberek között elveti a bizalmatlanság és az intolerancia magját” – mondta az arab értelmiségi.
Ezt tette az SZDSZ két évtizeden át.
„Nem szabad hibáznunk, mert ha engedjük, hogy eluralkodjon rajtunk a félelem, akkor máris ők nyertek” – mondta most egy arab, muszlim nő. És fején találta a szöget. A társadalom rettegett az SZDSZ-től. Csakhogy: „A félelem fertőző, de a bátor viselkedés is az.”
Így az SZDSZ-t a történelem árnyékszékébe lökte a társadalom.
És Rania Al-Abdullah most fölveti: „Legyen ez a végső iróniája az egésznek: azok a szélsőséges terroristák, akik szét akartak minket húzni és egymás ellen fordítani, most közelebb hoznak minket egymáshoz.”
Nos, ez jelentős részben idehaza megtörtént. De azért nem dőlhetünk hátra.