- 0
Valószínű, hogy Mesterházy Attila elárulta a köztársaságot: zsilipet nyitott a hazugságpolitika visszaömlése előtt.
Valószínű, hogy Mesterházy Attila elárulta a köztársaságot: zsilipet nyitott a hazugságpolitika visszaömlése előtt. Ő ott volt Őszödön is, és tapsolt, amikor hallotta: „Végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz.”
"Hazudtunk éjjel, reggel meg este."
Talán még röhögött is Mesterházy, amikor elvtársa kitörő őszinteséggel rántotta le az MSZP-SZDSZ duó politikájáról a leplet: „elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk.”
A Tisztelt házban hangzott el a következő:
„A telefonbeszélgetések alkalmával többször számba veszik, hogy mit kell, mit kellene tenni az ügy elsimítása érdekében, így este, jóval a munkaidő letelte után is telefonon beszélnek egymással. A vezérigazgató arról beszél Kulcsár Attilával, hogy a Nemzeti Autópálya Rt. elnökének tudomására adták, baj van a papírokkal, majd ezt követően azt mondja Bitvai Kulcsárnak - igyekszem pontosan fogalmazni -: Gyurcsányival akar beszélni az NA Rt. elnöke, hogy intézkedjen, mert nagy baj lehet.”
2004.04.06 18:21-kor tette föl ezt a fideszfrakcio.hu.
„A baj helyett egy trágárabb szó szerepel. Vajon ki lehet ez a Gyurcsányi, akit a lehallgatási jegyzőkönyvekben lehet olvasni, és akinek az intézkedése szükséges ahhoz, hogy ne legyen baj? Ki lehet ez a személy, mármint Gyurcsányi, akiről felelős, komoly beosztásban lévő emberek keresztapai befolyást feltételeznek? Hangsúlyozni kívánom, komoly emberekről van szó, akik ezt feltételezik, ezek a Medgyessy-kormány által tízmilliárdok kezelésével megbízott személyek” – meditált az ülésteremben Demeter Ervin.
Ki ez a legnagyobb ember? – kérdezte.
Lakhelyéről, a luxusvilláról ezt írja a történész: „Sebestyén kitüntetései nem voltak elégségesek ahhoz hogy kormányzói mentességet kaphasson és villáját 1944. április 28-án elkobozták… Sebestyén túlélte 1944-1945 vérzivataros éveit, lakását azonban 1950 után biztos el kellett hagynia… 1952-ben az ingatlant államosították… 1958-ban… az épület első emeletét Apró Antalnak, a minisztertanács elnökhelyettesének, földszintjét a Legfelsőbb Bíróság elnöki tisztjéig jutó és koncepciós ügyekben hozott, halálos ítéletei miatt rettegett Jahner-Bakos Mihálynak és nejének utalták ki (Apró volt Kádár után a leghosszabb ideig az MSZMP legfelsőbb szerve, a Politikai Bizottság tagja.) Az épületet1995 februárjában eladták korábbi bérlőiknek, az Apró-család tagjainak, illetve Jahner-Bakos Mihálynénak – a kor gyakorlatának megfelelően áron alul: a kevesebb mint 9 millió forintért vett 159 négyzetméteres lakás tulajdonjogát nem sokkal később a Fittelina Kft. szerezte meg kétszer annyiért.”
Plágiumgyanússágát soha nem oszlatta el:
„Gyurcsány a blogjában úgy reagált – írja az elktromos lexikon -, hogy akkori feleségének szüleinek balatonfüredi házában sok anyagot, prospektusokat talált a környék borászatáról, és valószínűleg akkori sógorának dolgozata is ezek közt lehetett, így lehet, hogy azt is felhasználta saját dolgozata készítésekor.[ Rozs tagadta ezt, szerinte a szülei házában az ő dolgozatán kívül semmilyen más borászattal foglalkozó anyag nem volt, és a dolgozatot sem ott írta, mivel nem ott lakott, csak küldött egy példányt a szüleinek. Minden más információt hazugságnak nevezett.”
És következett 2006. október 23.
„Hat óra körül lovas rendőri rohamra és kardlapozásra került sor – írja a wikipedia. 18:15-kor a tüntetők egy kisebb csoportja a Dohány utcai zsinagóga előtt sörösüvegeket hajigált, rigmusokat skandált. A Dohány utcai tüntetést a rendőrök szintén gumilövedékekkel és könnygázzal oszlatták fel, eközben az egyik tüntető szemét közvetlen közelről egy vadászpuskás rendőr kilőtte egy gumilövedékkel, majd a segítségére igyekvő mentőket pedig könnygázgránát-találat érte. A gumilövedékkel eltalált tüntető egyik szemére megvakult. A rendőrség a Károly körútról nyíló utcákat a Deák tér és az Astoria között lezárta, az egyetlen Gerlóczy utca kivételével, oda viszont folyamatosan lőtték és gumibotozták az oda beszorított menekülőket.”
A hazugságvész e véres emlékét aligha törölte el a három és fél évi celeb cukiskodás.
És Mesterházy Attila – vagy külső utasításra, vagy szimpla hatalomvágyból – ezt az életanyagot engedte vissza a köztársaság politikai életébe. Európai ember ezt az extrémitást aligha látja elfogadhatónak az unióban.
Gyurcsányi karanténba zárult a baloldal.
Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!
Köszönettel és barátsággal!