- 0
Ez a félév a kormánypártok és a kormánypolitika összeomlásának az időszaka volt. Már senki sem az, aki februárban volt, szerepek cserélődtek, pártok és pártok mögötti támogatói csoportok omlottak össze - jelentette ki Navracsics Tibor a Fidesz frakcióvezetője.
Ez a félév, amit most zárunk, korántsem volt eseménytelen: pártok tűntek el a magyar politika színpadáról, és most még azt sem tudjuk, hogy a kormánypártoknak kik az elnökei. A mögöttünk lévő parlamenti ciklus a kormánypolitika és a kormánypártok összeomlásának az időszaka. A jelenlegi helyzetért úgy tűnik senki sem vállalja a felelősséget - fogalmazott Navracsics.
A kormánypártok összeomlásának féléve volt ez, hiszen "már senki sem az, aki februárban volt, szerepek cserélődtek, pártok és pártok mögötti támogatói csoportok omlottak össze" - fogalmazott sajtótájékoztatóján az ellenzéki politikus. Mint megjegyezte, ma "már a miniszterelnököt sem úgy hívják, ahogy a félév kezdetén, és egyetlen kormánypártnak az elnökét sem úgy hívják, ahogyan a félév elején. Tulajdonképpen azt sem tudjuk - mondta -, hogy a kormánypártok elnökeit éppen hogy hívják, mert senki sem akar jelen pillanatban egyik kormánypártnál sem elnök lenni".
Hozzátette: a pécsi polgármester-választás és az európai parlamenti választás eredménye is jól mutatja, hogy a választópolgárok többségének elege van a kormány és a kormánypártok politikájából. Közvélemény-kutatásokra hivatkozva Navracsics Tibor közölte: ma már mindenki a ciklus végét várja, a kormánypártok azonban mindent megtesznek annak érdekében, hogy a változásokat megakadályozzák.
A kormányzati politikával kapcsolatban a frakcióvezető azt mondta: az elmúlt félévben bebizonyosodott, hogy a magyar kormány nem képes kezelni a válságot; Magyarország és a magyar gazdaság továbbra is zuhanórepülésben van. Példaként említette, hogy most júniusra már 15 évvel ezelőtti rekordokat dönt az ország az államadósságban, amely átlépte a GDP 80 százalékát.
Navracsics Tibor álláspontja szerint nem a válság okozta ezeket az adatokat, csupán mindenki számára nyilvánvalóvá tette.
Úgy vélekedett, hogy 2006 nyarán az első Gyurcsány-csomaggal indult el Magyarország annak a rossz struktúrájú megszorító politikának az útján, amely mára odavezetett, hogy minden szempontból zuhannak a magyar lakosság életkörülményeinek mutatói, valamint a gazdasági és a szociális mutatók is. Ebben a félévben azonban minden eddiginél több megszorítást vezettek be - jegyezte meg a politikus.
Navracsics Tibor szerint az összeomló kormánypártok és kormányzati politika közös nevezője Bajnai Gordon miniszterelnök, aki "szemmel láthatólag küldetésének tartja azt, hogy minél tovább ellenálljon a változást akaróknak". Bajnai Gordon szemben áll a változásokkal: minden olyan demokratikus változással, amely lehetővé tenné, hogy a reménytelenség fejezetét lezárva, megnyíljon a remény fejezete - fűzte hozzá.
Talán született egy megegyezés az MSZP, az SZDSZ és Bajnai Gordon között, miszerint az MSZP és az SZDSZ támogatást nyújt Bajnai Gordonnak, a kormányfő pedig időt ad a szocialistáknak és szabad demokratáknak. "Időt ahhoz, hogy a kormányzati pozíció által adott előnyöket a legmesszebb menőkig ki tudják használni" - vélekedett a Fidesz frakcióvezetője.
fidesz.hu, gondola.hu