- 0
Figyelem! Együtt sosem látott, beszerezhetetlen tanulmányok gyűjteménye.
7 őstörténeti tanulmány, 15 cikk, +23 könyvet tartalmazó CD melléklettel KAPHATÓ!
Együtt sosem látott, beszerezhetetlen tanulmányok gyűjteménye. Egy páratlan látásmódú, az ismeretlenségbe vesző magyar kutató hatalmas munkásságát gyűjtöttük itt egybe. A tiszalöki dr. Cserép József történész, magyar őstörténeti világképe géniuszi. Valahogy ellentétbe került a „hivatalos” tudománnyal, ez az oka az elhallgatásának.
Pedig páratlan felfedezéseket tett és alaposságát, olvasottságát, felkészültségét aligha lehet vitatni. Örömmel nyújtjuk át a páratlan gyűjteményt, amelynek megszerzése is igen komoly erőfeszítéseket igényelt a Kiadó részéről.
A Cserép hagyaték az egyik legértékesebb magyar őstörténeti örökség.
Együtt sosem látott, beszerezhetetlen tanulmányok gyűjteményét tartja kezében az Olvasó. Egy páratlan látásmódú, az ismeretlenségbe vesző magyar kutató, hatalmas munkásságát gyűjtöttük itt egybe.
A tiszalöki dr. Cserép József történész, magyar őstörténeti világképe géniuszi. Munkái még a főkönyvtárainkban sem jelennek meg, kutató nem kölcsönözheti. Egyszerűen nincs és nem is létezik. Nem is létezhet. Valahogy ellentétbe került dr. Cserép és a „hivatalos” tudomány, s ez az oka az elhallgatásának. Pedig páratlan felfedezéseket tett és alaposságát, olvasottságát, felkészültségét aligha lehet vitatni.
Nagy örömmel nyújtjuk át ezt az alábbi páratlan gyűjteményt, melynek megszerzése is igen komoly erőfeszítéseket igényelt a Kiadó részéről:
• „Classica philologia a történelem alapozója”
(Fölfedezésem s más tudományos megállapításaim) (1936)
• „A magyarok őshazája és őstörténete – Madya-Lemuria és Atlantisz a médok, pannónok, feniciek és etruszkok őshona és az emberi kultúra bölcsője.” (1933)
• „A magyarok eredete, a turáni népek őshazája és ókori története” (1925)
• „A turániak őshazája s ókori nagy vándorlásaik” (1924)
• „A világhírű Nagy Sándor a matyó-magyarság királya volt” (1937)
• „Honfoglaláskori történetünk újabb adatai” (1938)
• „A magyarok őshazája Amerika” (1929)
A kötethez egy 23 munkát tartalmazó CD melléklet is tartozik (3539 digitalizált korabeli oldallal), amelyen nem őstörténeti vonatkozású, de szintén történelmi kutatásának kötetei, dolgozatai érhetők el.
*
Így teljes a Cserép hagyaték, amely ebben a formában az egyik legértékesebb magyar őstörténeti örökség...
*
Cserép József (Kiskunfélegyháza, 1858. december 23. – Tiszalök, 1948. szeptember 23.) bölcselettudor, középiskolai és egyetemi tanár, Cserép Sándor öccse. Az algimnáziumot szülőhelyén, a felsőbb osztályokat Szegeden, az egyetemi tanulmányokat 1878-tól Budapesten végezte, ahol 1882-ben a klasszika-filológiából tanári oklevelet szerzett. 1884-ben bölcselettudor lett. 1889-ben tanári oklevelét a magyar nyelv és irodalommal egészítette ki a kolozsvári egyetemen. 1893-tól Aradon, majd 1897-től Budapesten működött mint főgimnáziumi tanár. 1893-ban a kolozsvári, 1898-ban a budapesti tudományegyetemen a római irodalomtörténet, a római régiségek magántanára lett. 1912-ben egyetemi nyilvános rendkívül tanár volt az 1920-ban történt nyugdíjba vonulásáig...
*