- 0
Ez a való világ: 5 kihalt afrikai faj fotója gondolatébresztőnek. - Az állatok mindig természetes módon haltak ki, a dinoszauruszok évmilliókig léteztek, mielőtt eltüntek a bolygóról. A segélyszervezetek munkatársai állítják, hogy az állatok kihalása manapság 10.000szer gyorsabban történik, mintha nem lennének körülöttük emberek.
1. A mostani posztban bemutatásra kerülő, két talán legismertebb, relatíve “régebben” kihalt állat egyike az alföldi zebra egyik alfaja, a kvagga, amely a Dél-afrikai Köztársaság területén élt egészen a 19. század végéig, amikor a húsáért vadászott állat utolsó vadon élő példányát 1880 környékén kilőtték. Fogságban az utolsó élő kvagga 1883. augusztus 12.-én egy amszterdami állatkertben pusztult el.
2. Az egykoron Marokkó, Tunézia, Algéria, Líbia és Egyiptom területén élt észak-afrikai tehénantilop 1923-ban, a párizsi állatkertben pusztult el. Húsáért vadászták.
3. A Seychelles-szigeteki fekete dobozhátú teknős a nevét is adó szigetcsoport partjainál élt, de konkrétan ennél többet szinte nem is lehet róla tudni, hiszen összesen háromszor sikerült dokumentálni egy ilyen kis állatot. 2008-ban minősítették kihaltnak.
4. A nyugat-afrikai fekete orrszarvúról úgy tudták, hogy Kamerun északi részén még él egy néhány tucat példányból álló populáció, de a 2006-ban elvégzett 48 helyszíni kutatás egyikén sem sikerült élő példánnyal találkozni, így ebben az évben kihaltnak is nyilvánították a szarva miatt megpecsételődött sorsú állatot.
5. A Kerek-sziget Mauritius partjaitól 22 kilométerre fekvő lakatlan földdarab és a többi, közeli szigeten történt kihalása után 1949-től kezdve már csak itt élt a kerek-szigeti talajlakó boa, amely a szigetre telepített nem őshonos fajoknak köszönhetően pusztult ki végleg, hozzávetőleg 1975 körül.
www.mindennapiafrika.info - a Flag Polgári Magazin partnere