Kis ország vagyunk- ez a megállapítás, talán még helytálló is lenne, ha Ukrajnához, Oroszországhoz, Lengyelo-hoz viszonyítanánk magunkat, de akkor is, minek ezt reklámozni, hangsúlyozni? Jó, hogy az ’utolsó csatlós’ jelző, már lekopott !
Nem mondja magáról se Svédo., se Svájc, Dánia, Finno., Ausztria, Belgium, senki, hogy kicsi ! Miért is tenné? Hiszen óriási a gazdasági életben az autóipara, bankhálózata, mobil-telefon forgalmazása stb. És mi, miben vagyunk nagyok? Legfeljebb, adósságainkban !De nem is kicsi az ország, Nagy-M.o, és nem is vagyunk kevesen, 15 millióan ! És még többen voltunk, csakhogy az ős-magyarok vándorlásai folyamán, mindig voltak leszakadó néprészek, akik közép-Ázsiában maradva, eltűntek a népek forgatagában, felszívódtak a népvándorlás viszontagságai miatt.
Mely népek krónikáiban szerepelnek a magyarok? Az idegen nemzetek történelmi feljegyzései, mindig magyar-nak hív bennünket, vagy más néven?
Az arab források, baskírnak hívják a honfoglaló magyarokat. Baskíria, ma is létező ország. Vajon az arabok, csak azért nevezték a magyarokat baskírnak, mert lovas nomád kultúránk megegyezett a baskírokéval?
A honfoglalás idején, a X.sz elején, a baskírok, az Ural-folyó, é-i részén éltek. Temetőikben, pl Szterlitamak-ból, Lugovszoe-ból, hasonló leleteket hoztak felszínre a régészek, mint a honfoglaló magyarokéból. Sajnos, ezeket a tájakat, régészek, nem nagyon kutathatták, a szovjet politikai rendszer miatt, és manapság sincsen biztosítva az esetleges expedíciók biztonsága. Pedig, itt kellene keresgélnünk, az Ázsiai FÁK országok területén.
A magyar népnév, a Derbent-i Krónikában is szerepel.
„70 évvel Mohamed (próféta) születése előtt, a Kuma-folyó mellett, a Magarok számtalan népei tűntek fel, kik az északi-Tibettel határos vidékekről szállottak, Asztrakán síkságára, itt két ágra szakadtak, melynek egyike a Volga-folyó mentén északnak (Baskíria=Magna Hungária), a másik pedig tovább nyugatnak tartott és az utóbbi alapította az észak-Kaukázus-i Madzsar várost."
Ez az említett, Tibettel határos terület, az egykori szaka-szkíta törzs területe volt. Látjuk mindebből, hogy több ’magyar-ország’ létezett, még a honfoglalás előtt (!), tehát kár más népek aranyerét fényesíteni, azon indokból, hogy mi csak a X.sz-ban alakultunk néppé, és szélfújta bogáncsként ragadtunk meg itt véletlenségből a Kárp-med-ben, mert ez nem igaz !
Ibn Ruszta arab történetíró, részletesen ismertette az Kr.u.870-es évekbeli magyar társadalom felépítését :
„A besenyők országa és a bolgárok közé tartozó eszegelek (székelyek?), között van a Madzsar határai közül az első határ. A Magyar pedig a türkök egyik fajtája. Főnökük 20 ezer lovassal vonul ki, neve: kende. Ez azonban csak névleges címe a királyuknak, minthogy azt az embert, aki királyként uralkodik fölöttük, dzsilának hívják. (gyula). Országuk egész kiterjedt, hossza és széle száz-száz farszak. Egyik határukat a Rum (Bizánci Fekete) tenger éri... Lakhelyük két folyó közt van (Etelköz). E két folyó közt az
egyiket Atilnak hivják, a másikat Dunának. A Duna másik oldalán a nándorok (bulgárok?) laknak, többen vannak, mint a magyarok, de gyengébbek tőlük. A Magyarok országa bővelkedik fákban és vizekben. Talaja nedves. Sok szántóföldjük van. A magyarok tûzimádók (mágushitűek?). Azt mondják, hogy a kazárok régebben körülsáncolták magukat a Magyarok és az országukkal szomszédos népek ellen. Ezek a
Magyarok szemrevaló és szép külsejű emberek, nagy testűek, vagyonosak és szembetűnően gazdagok, amit kereskedelmüknek köszönhetnek. Ruhájuk brokátból készült. Fegyvereik ezüsttel vannak kiverve és gyöngyökkel berakottak."
Ibn Fadlah arab történetíró szerint, a kazárok, magyarok, bulgárok, rokon nemzetek. Kazárország fővárát Itilnek hívják (750 után).
A főváros a folyó két partján van. Királyuk neve Jelek (magyarul Gyula, törökül Jula), és Bak. Szent Konstantin, aki a kazárokat térítette, a Krím félszigetnél, találkozott a magyarokkal is, 861-ben.
A véletlenen múlott az, hogy különböző népekről, hány, és milyen feljegyzések maradtak fenn a történelem folyamán. A magyarokról, és elődeikről, meglepően sok, és sokrétű adat került napfényre, hála Istennek. A különféle népelnevezések azonban, melyek mégis egy nemzetre vonatkoznak, megnehezítik a kutatók dolgát. Ha nehéz is bizonyítani e miatt, számunkra világos, a szkíta, hun, avar, magyar eredet fonál.
A különböző nép-elnevezésre példa Szent Hieronimusz egyházatya gyakorlata is, aki, magogitá-nak mondja, Biblia-i tanulmányai alapján, a szkítákat. Josephus Flavius zsidó történetíró is így tett. A népnevek, máskor, személynévként tűnnek fel, pl Kr.u.141-168 közt uralkodott, egy Makar nevű szaka-szkíta király.
Dionysius Perigretes történetíró, Kr.u.120 körül, a Kaspi-tengerhez helyezi a hun, szarmata, masszagéta, szaka, alán, szkíta, hyrkán népeket.
A szkítákat, a görögök és rómaiak előtt, a Pontosz tengerszoroson való átkelés tette ismerté. Ekkortól, többször megemlítik őket, a görög, történelmi források. Pl szó esik, egy
Anakharszisz nevű szkítáról, aki nagy hatást tett tudásával a görögökre, Szolónnal is találkozott. Hérodotosz, és Plutarkhosz is beszámolt róla.
A szkíta-pártus pénzérméken, általában, lovat ábrázoltak, vagy a királyt, amint az íját tartja, vagy éppen, angyal hozza neki a koronát (!) az égből ! A magyar címerábrázolásban is, a koronás magyar címert, két oldalról, két fehér ruhás angyal tartja ! Az ókori Urartu, és Elám országok, szkíta népességűek voltak. A Pártus bir fennálása idején, ezek a tartományok, a pártusok országához tartoztak. Szkíták azonban, éltek a mai Mongólia területén, Tuva megyében, (vagy körzetben), a Balhas-tóhoz közel, ahol szkíta arany leleteket fedeztek fel a régészek, csakúgy, mint Szibériában, Kyzyl városban, vagy az Altájban, a Sebystei- völgyben, ahol a szkíta kurgánokból kerültek elő értékes leletek. A mai India területén elő szkítákat nevezzük szakáknak, életterük átnyúlt az ókorban, a mai Pakisztán területére. A későbbiekben, a fehér hunok telepedtek le itt, akik a Kusán bir.-t alapították meg. Az Eu-i történelem könyvekben, a legnevesebb kusán király, Kaniska. Indiában, a radzsputok, a hun fejedelmek leszármazottainak tartják magukat.
Uralni a közel-keletet, India és Kína egy részét, az egész volt Szovjetúnió területét az ókorban, erre volt képes az ős-magyarság ! Tehát, kicsoda a kis nemzet?
Forrás- VÉKONY G-MAGYAR ŐSTÖRTÉNET
Papp Nóra
Szerző a Flag Polgári Műhely tagja
Hozzászólások