- 0
Egyetlen EU-dokumentumban, így a Lisszaboni Szerződésben sincs leírva, hogy terrormigrációt kell kezelnie bármelyik uniós tagállamnak.
Magyarország az Európai Unióhoz önként csatlakozott, tagságunk nemcsak előnyökkel jár, hanem a kötelezettséggel is – erre hívta fel a figyelmet Niedermüller Péter, a Demokratikus Koalíció alelnöke.
A politikus ezt az érvet a migránsválság ügyében hozta fel.
Niedermüller Péter többszörösen téved. Egyetlen EU-dokumentumban, így a Lisszaboni Szerződésben sincs leírva, hogy terrormigrációt kell kezelnie bármelyik uniós tagállamnak.
Ez nem „kötelezettség”.
A kötelezettség az, hogy a schengeni határvédelmi szabályokat a peremországok (is) tartsák be. Hazánk ennek a követelménynek erején felül tesz eleget, annak ellenére, hogy EU-bírálatokat is kap.
A migránsokat Berlin csábította a kontinensre.
Olyan luxusellátást ad Németország az embercsempészek ügyfeleinek, amely luxust harminc éven át Németországért dolgozó egészségügyi alkalmazottak sem kapnak meg szeretett államuktól.
A migránsözön ezért indult el.
A háborús menekültek mellé úgynevezett gazdasági menekültek is felzárkóztak, az özön mind nagyobbra dagadt. Ezt ismerte föl az embercsempész maffia – és rászervezett.
Talán a maffia mellett állam is tette ezt.
Így alakult ki a terrormigráció, melynek jellemzője a tömegesség, a katonai jellegű szervezettség – a migránstömeg több mint kilencven százaléka fiatal, kisportolt férfi: sorban masíroznak.
És a célországok kulcsfiguráinak korrumpálása.
Németország attraktív menekültellátó-rendszere mellett Angela Merkel követett el óriási hibát: szóban meghívta a szíriai menekülteket. Ennek hatására az Egyenlítő-vidéki migránsok is „szíriaiakká” váltak.
És Merkel még fokozta is károkozást.
Úgynevezett szelfikkel fejezte ki bődületes toleranciáját: cukiskodott migráns fiatalemberekkel. Ennél nem kellett több az embercsempész maffiának: szolgáltatását Merkel-képekkel reklámozta.
Ezért Németországnak kell felelnie.
A német társadalomnak kell a következményeket elviselnie. A tagállami politikusi melléfogások közös enyhítése nem EU-kötelezettség.
Magyarország is maga viseli a Hazugságrém kártételét.
Hazánk államadóssága 2006-ban – egyetlen év alatt – tízmilliárd dollárral emelkedett. Ebben az évben a Hazugságkirály állt a végrehajtó hatalom élén, neki a liberálisok Parasztkirálya segédkezett.
A kölcsönökből folytatott osztogatásnak az ország bedőlt.
A társadalom egy része újraválasztotta a Hazugságrém és a Parasztkirály kettősét – és azóta is viseli a szörnyű következményeket. A 2006. október 23-ai véres ünneplés emlékeit.
És az adósságtörlesztést.
Ez utóbbit unokáink is nyögni fogják, míg a Hazugságrém nagypolgárként fényűző életet él, a liberálisok Parasztkirálya pedig egy nagybank felügyelőbizottsági tagjaként húz luxussegélyt.
Ezeket a terheket a magyar társadalom viseli.
Nem a német, a cseh, a bolgár, vagy a görög társadalom vette át a magyarországi politikusok: a Hazugságrém és a Parasztkirály károkozásának enyhítését.
Merkel hibáiért pedig az őt választó társadalom felel.
Egy modern társadalomban ugyanis – nem úgy, mint az egykori kommunista társadalmakban – tisztázott a felelősség kérdése. A polgárok tudják, kikre bízták az államvezetést: őket fogják elszámoltatni.
Niedermüller Péter leragadt a múltban.
Még mindig a kommunizmus szellemi mocsarában caplat, miként pártelnöke, és pártja. De ez a múltba visszahúzó gondolkodásmód nem képes visszaforgatni a történelem kerekét.
A modern társadalmakban a niedermülleri maradiság már legföljebb mosolyt kelt.
Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!
Köszönettel és barátsággal!