Ma 2024 november 05. Imre napja van. Holnap Lénárd napja lesz.
Rágcsát és sört bekészíteni, élvezzük a haladó hisztériát

Rágcsát és sört bekészíteni, élvezzük a haladó hisztériát

Flag

Szöveg méret

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
A toporzékolás a vereség után is folytatódik.

Az amerikai demokraták - és csatolt globalista testvéreik szerte a világon - a 2016-os elnökválasztás óta nem tudnak mit kezdeni azzal a helyzettel, hogy Trump elnök lett. Ezért azóta fölvették azt a pózt, ami legjobban illeszkedik lényegükhöz: a toporzékoló, hisztériás kisgyerekét.

Onnan indulunk, hogy az nem történhet meg, hogy az emberek nem vevők az establishment zsenialitására. Valami másnak kellett történnie. Erre találták ki a saját ürgebőrbe varrt magyarázatukat, az orosz beavatkozást. Azóta ezt a magyarázatot használják a globalista csicskák mindenütt, nem meglepő módon Magyarországon is, tehát nekünk is ismerős. Oroszországról persze azt mondják, szörnyen gyenge, ám eközben van ereje arra, hogy választásokat menedzseljen szerte a világon.

Trump megválasztását e magyarázat szerint kb. három orosz troll érte el, akik kommenteltek a Facebookon.

Még szerencse, hogy a jobboldalnak vannak összeesküvés-elméletei.

És azt a szálat most hagyjuk is, hogy ugyanez a globalista establishment ájult bele az oroszok seggébe, amikor még zajlott a nagyszerű szovjet kísérlet. Amióta annak vége lett, és főleg amióta ifj. Bush hajlandó volt szóba állni a ruszkikkal, azóta Oroszország a világra leselkedő legnagyobb veszély. Ha három kommentelő révén, akkor úgy.

Nos, három év vérizzadás után lezárult a Mueller-féle nyomozás, amelynek feltevése az volt, hogy Trump összejátszott a 16-os elnökválasztás során az oroszokkal. Mindent bevetettek, a teljes fake news média erről énekelt nullhuszonnégyben. Két irányból támadták az elnököt: a nyomozás a szakértelem, a média a humor erejével akarta megbuktatni Trumpot, hiszen ahogy itthon, úgy a tengerentúlon is a szakértelem és a humor baloldali dolgok.

Ám a dologgal pont ugyanúgy nem tudtak megbirkózni, mint azzal a fájdalmas ténnyel, hogy csak két nem létezik. A „nyomozás“ politikai projekt volt, de kifulladt. Haladókáim árnyékra vetődtek. A hisztériázáson kívül ebben kiválóak még.

A toporzékolás a vereség után is folytatódik. Idehaza „Az a baj, hogy továbbmennek“ Márton hisztikézett egyet ]]>a Felesen]]>. Mivel bizonyíték nincs, maradnak a minősítések, például hogy Donald Trump mennyire undorító, írja ez a szép ember. Végül is a Megbízó felé le kell adni a teljesítésigazolást.

Ám ha leszámítjuk a toporzékolást és a „de nekem a Pilóta keksz kell!“ hisztit, van itt egy szép kis mondat, amit jó, ha elteszünk későbbre: Az oroszok ugyanis „A maguk suta, szarkavaró módján természetesen próbáltak és próbálnak is befolyásolni demokratikus választásokat a világ számukra fontos részein, de persze azért nem olyan ügyesen és kíméletlenül hatékonyan, mint ahogy azt a valódi nagyhatalmak, Kína vagy éppen Amerika szokták“.

Nocsak.

Eddig azt hittük, hogy vannak az illatos, szép hatalmak, azok nem avatkoznak be, mert tisztelik az országok önállóságát, csak épp aggódnak a demokraszi meg a hjúmenrájtsz miatt. A dallam ezek szerint mindig is azért volt hamiskás, mert eddig sem hitték el még haladókáim sem, hogy a demokratikus, szép, illatos stb. hatalmak nem avatkoznak be, sőt, ezek is „ügyesen és kíméletlenül hatékonyan“ szoktak beavatkozni.

Mi a különbség beavatkozás és beavatkozás között?

Mielőtt törnék a fejüket, segítek. Az oroszok nyilvánvalóan romlott hatalmi érdekből avatkoznak be szemét módon, az amerikaiak pedig a jobbítás reményében, a demokrácia érdekében. Ahogy annak idején ugyanezek a haladókák érveltek amellett, hogy a szovjet beavatkozások jók, mert demokratizálják a világot meg felszabadítanak, az amerikai beavatkozások viszont romlottak, mert pusztán a politikai és kapitalista üzleti érdekeik mentén cselekszenek. A szovjet beavatkozás erkölcsös, az amerikai beavatkozás erkölcstelen.

A dialektika szabályainak megfelelően a mai képlet így néz ki: Gyuri bá beavatkozásai erkölcsösek, mert az emberi jogok, humanizmus, demokrácia érdekében történnek, az orosz beavatkozások rosszak, nyers hatalmi érdek áll mögöttük. Ennyi a haladó világmagyarázat lényege.

Mi pedig élvezzük ki minden percét idehaza a permanens április kilencedikének, odaát az állandó november kilencedikének. 2020-ban és 2022-ben folytatása következik.

Bulika!

Megadja Gábor - ]]>www.888.hu]]>

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Jobbegyenes (2872) Politika (1582) Mozaik (83) Nagyvilág (1310) Emberi kapcsolatok (36) Gazdaság (719) Történelem (18) Belföld (11) Életmód (1) Heti lámpás (333) Mozi világ (440) Irodalmi kávéház (537) Gasztronómia (539) Alámerült atlantiszom (142) Mondom a magamét (7935) Tereb (146) Rejtőzködő magyarország (168) Egészség (50) Flag gondolja (37) Sport (729) Szépségápolás (15) Autómánia (61) Titkok és talányok (12) Vetítő (30) Kultúra (9) Tv fotel (65) Nézőpont (1)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>