- 0
A Terre des Femmes nevű nőjogi szervezet adatai szerint körülbelül 65 ezer nő él jelenleg Németországban, akinek korábban vallási okokból megcsonkították a nemi szervét.
Az elmúlt egy évben 12 százalékkal nőtt meg Németországban azoknak a száma, akiknek meg van csonkítva a nemi szerve. A szervezet szerint a 2015-ös migrációs válság által legjobban sújtott nyugat-európai országban már több mint 65 ezer olyan nő él, akinek eredeti otthonában már kiskorában elvégezték a brutális műveletet.
Nagyjából tízéves lehettem, mikor lefogtak és egy asztalra fektettek. Még mindig emlékszem az egész borzalom pillanataira. Rettenetes fájdalmaim voltak, egy borotvapengével végezték el a műveletet, majd összevarrták a sebet"
– mesélte a Deutsche Wellének a 36 éves Ifrah, aki Szomáliából ment Németországba.
A muszlim többségű országok közül a kelet-afrikai államban követik el arányaiban a legtöbb hasonló csonkítást, melynek elsősorban vallási és törzsi okai vannak. Az FGM nevű női szervezet szerint a 15 és 49 éves kor közötti szomáliai nők 98 százaléka átesett már az ilyesfajta beavatkozáson. A gyakorlat elterjedése a nemi egyenlőtlenségekből fakad, célja a női szexualitás ellenőrzése és korlátozása. A hagyomány a "tisztaság", erkölcsösség és esztétika ideológiája mentén alakult ki.
Azt sem tudják, mit csinálnak. Csak fognak egy borotvapengét, esetleg egy kést és összevissza szabdalnak lent"
– részletezte a procedúrát az áldozat.
Az ENSZ-szervezet megjegyzi, hogy a műveletek miatt szörnyű lelki és fizikai traumákon esnek át az érintett személyek, a fertőzéseken túl a gyermekáldás is többszörösen kockázatos náluk. Az DW-nek nyilatkozó Ifrah testvére kilencévesen elvérzett, mikor épp csonkították.
Korlátozottak a lehetőségeink. Nekünk korábban az orvosi egyetemen nem tanítottak a női csonkításokról, ám változnak az idők"
– mondta az egyik, ilyen esetekre specializálódott dél-berlini klinika vezetője, Dr. Cornelia Strunz, aki öt éve nyitotta az intézményt.
Bokor Gábor - www.888.hu