Ma 2024 december 14. Szilárda napja van. Holnap Valér napja lesz.
Amikor egy brüsszelita találkozik a választókkal

Amikor egy brüsszelita találkozik a választókkal

Flag

Szöveg méret

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
Bukásához kevesebb mint egy év is elegendő volt, végre lesz ideje befejezni a középiskolát.

Martin Schulz az Európai Parlament elnöki posztjáról távozva tért haza Németországba, hogy átvegye a szocialista SPD irányítását. Bukásához azonban kevesebb mint egy év is elegendő volt.

A brüsszeli elefántcsonttoronyból nézve a világ egészen másmilyennek tűnhet. Talán ebbe a hibába szaladt bele Martin Schulz is, amikor úgy döntött, végre leereszkedik az emberek közé. A belga főváros összes arroganciáját magába szívó politikus nagy remények közepette indult haza Németországba.

Nem hiába, hiszen úgy várták, mint a messiást.

A német szocialisták ugyanis választási győzelemről álmodoztak, úgy gondolták, Schulz lehet az, aki végre Helmut Schmidthez hasonló magasságokba repíti pártjukat.

Talán mindenki emlékszik még azokra a szalagcímekre – Magyarországon is hódított balliberális körökben –, hogy az „európai politikában nagy nevet szerzett” Martin Schulz végre legyőzheti Merkelt.

Az SPD-hez közel álló média természetéből és politikai céljaiból adódóan mindent megtett azért, hogy felemelje a politikust, hogy valódi kihívót lássanak benne a választók.

Kezdetben egyszerűnek tűnt, hiszen az eliten és a politikai mazochistákon kívül senki sem ismerte.

Ebből lett az a bizonyos „Schulz-hatás”, a párt népszerűségének gyors növekedése, a választók megújulás iránti gyermeki lelkesedése. A nyolc általánost végzett politikust azonban gyorsan kiismerték a választók: se program, se elképzelés, se tehetség.

Csak a lózungok és a morális felsőbbrendűség érzete. Ő ugyanis ezt tudta magával vinni Brüsszelből.

A választások, az emberek akarata azonban világossá tette a helyzetet. Schulz vezérletével az SPD történelmi vereséget szenvedett. Politikai érzékét megcsillogtatva pedig bejelentette: nem vállal szerepet egy új Merkel-kormányban.

Aztán ismét realitássá vált a nagykoalíció.

Schulznak hirtelen megjött a kedve külügyminiszternek lenni az új Merkel-kabinetben. Igen ám, de ezt már sem a választók, sem a párt más prominens tagjai nem tudták lenyelni. A Brüsszelből hazatérő politikus végül mind a külügyi tárcáról, mind a pártvezetésről lemondott.

Martin Schulz végérvényesen megbukott.

Története azonban több szempontból is tanulságos. Személye kiválóan jellemzi, hogy Willy Brandttól, vagy a már említett Helmut Schmidtől meddig jutott a Német Szociáldemokrata Párt és velük egyetemben a nyugat-európai elit. Schmidt és Kohl helyett ma már Schulzok és Merkelek jutnak a választóknak. A média által felfújt emberek pedig csak pünkösdi királyságra számíthatnak.

Schulznak viszont maradt még öröm az ürömben: végre lesz ideje befejezni a középiskolát.

Bertha László - ]]>www.888.hu]]>

 

 

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Irodalmi kávéház (543) Jobbegyenes (2896) Tv fotel (65) Tereb (146) Mondom a magamét (8024) Rejtőzködő magyarország (168) Gazdaság (722) Emberi kapcsolatok (36) Flag gondolja (38) Sport (729) Egészség (50) Alámerült atlantiszom (142) Gasztronómia (539) Titkok és talányok (12) Vetítő (30) Politika (1582) Belföld (11) Kultúra (9) Mozaik (83) Mozi világ (440) Nézőpont (1) Életmód (1) Autómánia (61) Nagyvilág (1310) Heti lámpás (340) Történelem (18) Szépségápolás (15)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>