Ma 2024 március 29. Aguszta napja van. Holnap Zalán napja lesz.
cyber000.jpg

A nagyfokú semmire utaló kibertámadásról

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve
Elképzeltem, ahogy azon a legendás szombat reggelen Bakondi felkel és a tükör előtt elvégezi a szokásos önmotivációs tréninggyakorlatokat.

Bokszol néhányat a levegőbe, fúj egy nagyot, majd eltökélt arccal többször megismétli: Ez a nap egy remek lehetőség arra, hogy bizonyítsam Orbánnak, én leszek a tökéletes választás Pintér után belügyminiszternek! Aztán elindult a minisztériumba és tökéletes hülyét csinál magából.


Hétvégén történt, hogy nagyfokú szervezettségre utaló kibertámadást jelentett be a kormány képviseletében Bakondi különfőmegbízott, miután erről kapott telexen értesítést az önnön fontosságukról mindig szívesen dezinformáló titokszolgálattól (róluk majd holnap és bővebben). Leálltak a kormányzati szerverek, százezrek nem tudták beadni e-söralátéten az adóbevallást. Nemzethalál, terrorizmus, azonnal össze kell hívni a Nemzetbizonytalansági Bizottságot! – vághatnánk rá egyből, ha néhány informatikai alapfogalom felületes ismerete nem zárná ki ezt.

Néhány ezer lekérés minden, csak nem szervezett támadás. Manapság szervezett támadást amúgy se túlterheléses támadással (DoS) végeznek a net sötét oldaláról érkező partizánok, hanem elosztott túlterheléses támadással (DDoS) és nem néhány ezres nagyságrendben, hazai és külföldi gépekről. Ez inkább egy hirtelen megugrott érdeklődés, ami így is egy átlagos hírportál napi forgalmának felel meg.

Valószínűbb, Manyika néni véletlenül átállította angolra a billentyűzetet és nem tudott visszajönni a képernyővédőről cigiszünet után.

Persze a megugrott érdeklődés logikusabb. A kormányzati migrációs-népszavazásos kampányra kíváncsi éppen a fél világ, mivel egy pár éve körberöhögött tanulmány, a szerző által ráadásul vissza is vont állításaival magyarázták a „több mint 900 nyugat-európai no-go zóna” bekezdést. A kormányzati informatika meg nem sokat fejlődött a szocik óta, ott meg amúgy se az eszközpark fejlettsége volt a nevesített cég, hanem bizonyos pénzek kitalicskázása. (Erről is holnap, bővebben.)

Ebből 62 ezer kattintásból (megyeszékhelynyi kormányablak) lett túlterheléses támadás Bakondi szájában, de hát nem is lennénk ott, amikor megpróbálják neki elmagyarázni a a safe harbor egyezményt, meg a digital single marketet. Elég neki venni egy jegyet valamelyik délelőtti Jobs vetítésre, aztán jöhet is az SMS: Az ország kibertámadás alatt áll, üljön át egy másik autóba!

Van ilyen, hogy valakinek kicsit sok az a 21. század, ahol az SMS működik úgy, mint a postagalamb, csak láthatatlan és nem kell elismervényt aláírni, ha megkaptad, habár az államigazgatásban valószínűleg gondolkodnak már ezen élhetőség és alkalmazhatóság elhárításán.

Szóval, Főtanácsadó Úr, tegye meg, többet nem mondja ki azt, hogy KÍBER!

Már csak azért se, mert az Internet olyan, mint a csillagháborús terv – legjobb, ha bele se megyünk a részletekbe. A sajtó amúgy se ért hozzá, de a végén kiderül, mi sem. Ráadásul szögesdrótot se lehet hozzá rendelni, hogy a körkörös védelemre be tudjunk rendezkedni, és ami a legdurvább, még tűzfalat se lehet legyártatni fogvatartotti foglalkoztatás keretében.

]]>www.tutiblog.com]]>

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Egészség (50) Sport (729) Politika (1582) Flag gondolja (36) Tv fotel (65) Életmód (1) Emberi kapcsolatok (36) Mondom a magamét (7501) Titkok és talányok (12) Nagyvilág (1309) Alámerült atlantiszom (142) Mozi világ (440) Heti lámpás (310) Jobbegyenes (2778) Kultúra (6) Történelem (17) Rejtőzködő magyarország (168) Nézőpont (1) Tereb (146) Mozaik (83) Gazdaság (702) Szépségápolás (15) Vetítő (30) Irodalmi kávéház (537) Autómánia (61) Gasztronómia (539) Belföld (10)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>