Ma 2024 július 13. Jenő napja van. Holnap Örs, Stella napja lesz.

Magyarok külföldön – 28. heti hétvégi eredmények

Európában lassacskán beindul a 2010/2011-es bajnoki szezon, Svájcban és Ausztriában az első fordulót rendezték ezen a hétvégén. Oroszországban és Norvégiában már javában zajlik a bajnokság, míg a szombati napon több magyar érdekeltségű felkészülési mérkőzést is rendeztek.

Ausztria
Austria Wien – Mattersburg 2–0 (AUS: Sáfár Szabolcs kispados volt, MAT: Waltner Róbert az 51. percben lépett pályára)
Josko Ried – Sturm Graz (STU: Szabics Imre végigjátszotta a találkozót, a 7. és a 90. percben is gólt szerzett régi-új csapatában) GÓL

Norvégia
Rosenborg – Odd Grenland 1–1 (ODD: Kovács Péter végig a pályán volt a listavezető elleni bajnokin)

Oroszország
Zenit – Szibir Novoszibirszk 2–0 (ZEN: Huszti Szabolcs kispadon kezdett, a 76. percben lépett pályára)
Tom Tomszk – Anzhi Makhachkala 1–4 (TOM: Németh Norbert nem volt kerettag)
Terek Grozny – Amkar Perm 1–0 (AMK: Gaál Miklós végigjátszotta a találkozót)

Svájc
Sion – Bellinzona (SIO: Vanczák Vilmos végigjátszotta a találkozót, győzelmükkel a 2. helyen állnak)

Felkészülési mérkőzések
Werder Bremen (német) – Hambergen (német) 13–1 (WER: Futács Márkó 45 percnyi játéklehetőséget kapott a második félidőben, egy góllal hálálta meg Thomas Schaaf bizalmát, Márkó a tizedik jegyezte a Hambergen ellen) GÓL
Jahn Regensburg (német) – 1860 München (német) 1–0 (MÜN: Király Gábor nem kapott lehetőséget)
PSV (holland) – Ipswich Town (angol) 1–0 (PSV: Dzsudzsák Balázst a 82., IPS: Priskin Tamást pedig a 61. percben váltotta klubtársa)
Oldham (angol) – Falkirk (skót) 0–2 (OLD: Fodor Ferenc az MTK-tól végleg szerződtetett védő a 61. percben lépett pályára)
Borussia Mönchengladbach (német) – West Ham United (angol) 0–2 (WHU: Kurucz Péter kezdőként egy félidőt kapott, több remek védése volt)
KVK Tienen (belga) – Genk (belga) 1–1 (GEN: Köteles László és Tóth Balázs végigjátszották a találkozót, Tőzsér Dánielt a 88. percben lecserélte Vercauteren, a Genk 65. percben szerzett egyenlítő találata az ő nevéhez fűződik) GÓL
Bournemouth (angol) – Fulham (angol) 1–1 (FUL: Gera Zoltán kezdőként kapott lehetőséget, a második félidőban David Elm váltotta)
Carlisle United (angol) – Newcastle United (angol) 0–3 (NEW: Kádár Tamás nem volt kerettag)