A Fradi dicső kupamúltja - 5. rész (1934-1940)

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

Az 1933-34-es kiírástól a  profi csapatok a világbajnokság miatt visszaléptek a Magyar Kupától, s ebben a kiírásban csak a második vonal, az amatőr csapatok szerepeltek. A kupát a Soroksár nyerte.

MAGYAR KUPA 1934/35: KUPAGYŐZELEM TIZENEGYESSEL…

Ferencváros - Hungária: 2-1

“Fölényes, de meddő csatárjáték után csak 11-essel tudta megszerezni a Ferencváros a mezőnyjáték alapján egyébként megérdemelt győzelmét.”

A sorsdöntő 11-es a második félidő 40. percében született meg. Az előzményekről így írt a Nemzeti Sport:

“Korner után Ujvári kiüti a labdát, amely az előrehúzódott Sárosi előtt ugrik fel, aki a hatosról élesen a jobb felső sarokba fejel. Gólnak látszik, de a kis Ujvári vetődik, Kiss a gyorsabb, szép elvetődéssel kézzel (!) kitolja a labdát - 11-es! A Hungária érthetetlenül tiltakozik az ítélet ellen. A bíró nem tágít, miután határbírája is igazat ad neki.
Hatalmas tüntetés közben próbál a Hungária változtatni a sorsán, de 3 perc szünet után tovább kell játszani. Sárosi laposan a jobb sarokba lövi a büntetőt, 2-1.”

Az ünnepélyes átadást ezúttal a Hungária közönségének a tüntetése zavarta. A kupát Fischer Mór adta át a győztes csapat elnökének Maillinger Bélának. Érdekes módon tehát nem Sárosi a csapatkapitány, hanem az ízig-vérig fradista szakosztályi elnök, a játékosok hőn szeretett Béla bácsija vette át a díszes trófeát.

Negyeddöntő: Ferencváros – Szürketaxi: 4-1
Elődöntő: Ferencváros - Újpest: 2-1

Döntő: 1935. június 10. Hungária út: Ferencváros-Hungária: 2-1
8000 néző, vezette: Ivancsics Mihály.
Góllövők: Toldi, Sárosi, ill. Cseh

A kupagyőztes csapat:

Háda - Polgár, Korányi - Lyka, Sárosi, Lázár - Táncos, Kiss, Toldi, Móré, Kemény

A Magyar Kupát 1935 és 1940 között nem írták ki. A szüneteltetés a KK miatt és a nagycsapatok terminus nehézségei miatt következett be.

Forrás: Nagy Béla - Magyar Kupa Krónika