Ma 2024 április 19. Emma napja van. Holnap Tivadar napja lesz.

Hazai pálya - NB I. 21. forduló

A 21-es szám nem hozott szerencsét a bajnokságra törő Debrecennek, hiszen otthon veszített pontokat a Pápa ellen, a Kispestnek is balszerencsét jelentett ez a forduló, valamint a Ferencváros is bosszankodhatott, mert egészen a 86. percig vezetésre állt a Haladás otthonában, s mégis pont nélkül utazhatott haza Szombathelyről.

Budapest Honvéd - Kecskemét 1-4 (0-1)
Bozsik Stadion, 2000 néző, Vezette: Vad II István (Ring György, Albert István)
Gólszerző: Faggyas 82., ill. Lencse 42., 48., 84., Szavics 63.

A Honvéd egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a Videotont a tabella harmadik helyén, ez a mérkőzés azonban nem a házigazdákról szólt. Az első félidőben egy-egy kapufáig jutottak a csapatok, majd a vendégek a hajrában gólt is szereztek, Litsingi beadása után Lencse László átvette a labdát, megtolta, és jobbal, az öt és feles jobb sarkától a jobb sarokba lőtt (0-1). A fordulás után gyorsan növelte előnyét a vendégcsapat, Szavics labdájával Lencse lépett ki, betört a 16-oson belülre, majd 9 méterről a bal sarokba csavart (0-2). A 63. percben Szavics szerzett labdát, kényszerítőzött Lencsével, végül két védőt kicselezve 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-3). A 82. percben szépített a Honvéd, egy bal oldali beadást követően Faggyas Milán helyezett a hálóba (1-3). A 84. percben Lencse megszerezte a mesterhármashoz szükséges utolsó találatot is, Bertus Lajos beadását követően 5 méterről a léc alá fejelt (1-4), beállítva a végeredményt.

DVSC-TEVA - Lombard FC Pápa 2-2 (1-0)
Debrecen, 6000 néző, Vezette: Becséri Dániel (Kispál Róbert, Szpisják Zsolt)
Gólszerző: Kulcsár a 6., Coulibaly a 49., ill. Tóth az 56., Benko a 67. percben

A házigazdák az előzetes várakozásoknak megfelelően jobban kezdtek, és már a 6. percben megszerezték vezetést, egy bal oldali beadás után Szakály Péter tette középre a labdát, Kulcsár Tamás pedig közelről a hálóba fejelt (1-0). A folytatásban a pápaiaknak is voltak lehetőségeik, de ezek kihasználatlanul maradtak. A fordulás után megduplázta előnyét a DVSC, egy hosszan előreívelt labdát Adamo Coulibaly szerzett meg a védők közt kilépve, majd egy szép csel után a kapu jobb sarkába továbbított (2-0). A pápaiak nem adták fel, az 56. percben egy bal oldali beadás után Tóth Gábor csúsztatott 9 méterről a bal sarokba (2-1). A 67. percben egy bal oldali szögletet követően Joze Benko fejelt 6 méterről a bal sarokba, kiegyenlítve az állást (2-2). A DVSC a 74. percben visszaszerezhette volna az előnyt, de Bódi Ádám büntetőjét Szűcs Lajos kivédte, így a pápaiak ponttal távoztak az éllovas otthonából.

Vasas - ZTE FC 3-2
Illovszky Stadion, 1500 néző, Vezette: Radványi Ádám (Erős Gábor, Márkus Tamás)
Gólszerzők: Tóth a 7., Dejic a 78., Kovács a 93., ill. Jasarevic a 72., Brkic a 74. percben

A két nehéz helyzetben lévő csapat mérkőzésén a Vasas szerzett vezetést, a 7. percben Hercegfalvi Zoltán szabadrúgása után Takács Zoltán fejelte középre a labdát, Tóth Balázs pedig 5 méterről a jobb sarokba fejelt (1-0). A gól után is támadásban maradt a Vasas, ám az eredmény sokáig nem változott, a 72. percben pedig a ZTE szerzett gólt, Mahir Jasarevic egy labdaszerzés után 22 méterről a jobb sarokba lőtt (1-1). Két perccel később Szakály Dénes ívelt Mladen Brkicshez, aki 15 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-2). A Vasas a 78. percben egyenlített, Takács beadását követően egy védő fején megcsúszott a labda, Jusuf Dajic pedig 10 méterről a jobb sarokba helyezett (2-2). Az angyalföldiek a hajrában a győztes találatot is megszerezték, a 93. percben Katona Máté jobb oldali szögletét követően Kovács Gábor a jobb sarokba fejelt (3-2).

Kaposvári Rákóczi - FGSZ SIófok 2-3 (0-3)
Kaposvár, 3000 néző, Vezette: Iványi Zoltán (Medovarszki János, ifj. Kormányos Gábor)
Gólszerző: Bebeto az 57., Haruna a 73., ill. Nyári a 17., Haraszti a 20., Simon a 37. percben

A vendégek remek első félidőt zártak, három találatukra a hazaiak egyszer sem tudtak válaszolni. A 17. percben Melczer Vilmos bal oldali beívelése után a labda elszállt a kapus fölött, Nyári Tibor pedig 6 méterről az üres kapuba fejelt (0-1). Két perccel később ismét egy bal oldali beadást követően született vendégtalálat, Haraszti Zsolt 5 méterről továbbított a kapu közepébe (0-2). A 37. percben Melczer adott be balról, Simon Attila 9 méterről lőtt a hálóba (0-3). A fordulás után magához tért a Rákóczi, az 57. percben Diallo-Grumics-Bebeto volt a labda útja, utóbbi 9 méterről lőtt a jobb sarokba (1-3). A 73. percben szorossá vált a mérkőzés, egy védelmi hiba után Haruna Jammeh szerzett labdát, és 16 méterről a kapus fölött a hálóba ívelt (2-3). A hazaiak erejéből egyenlítésre már nem futotta, a Siófok megszerezte első idegenbeli győzelmét a szezonban.

PMFC-MATIAS - Videoton 1-3 (0-2)
Pécs, 3800 néző, Vezette: Bognár Tamás (Lémon Oszkár, Takács Gábor)
Gólszerző: Andorka az 55., ill. Nikolics a 12., Gyurcsó a 40., Nikolics (11-esből) a 69. percben

A Videoton óvatosabban kezdett, de a 12. percben első nagyobb helyzetét gólra váltotta, Alvaro Brachi jobb oldali beadása után a labda Nikolics Nemanjához került, aki öt méterről a hálóba továbbított (0-1). A pécsiek erőtlen támadásai nem okoztak veszélyt, a Videoton akciói azonban magukban hordozták a gól lehetőségét, és a 40. percben eredményre is vezettek: Nikolics passza után Gyurcsó Ádám lőtt 13 méterről a jobb sarokba (0-2). Az 55. percben szépített a Pécs, Vlado Markovic bal oldalról adott középre, Andorka Péter pedig 6 méterről az üres kapuba passzolt (1-2). A 69. percben a Brachi lerántásáért megítélt büntetőt Nikolics váltotta gólra (1-3), beállítva a végeredményt.

DVTK - Újpest FC 1-0 (0-0)
Miskolc, 9000 néző, Vezette: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Butkai Zsolt)
Gólszerző: Fernando a 75. percben

Az első félidőben a DVTK birtokolta többet a labdát, míg az Újpest kontrákból igyekezett helyzetbe kerülni. A vendégek a 45. percben jártak a legközelebb a gólszerzéshez, ekkor Kabát Péter jó húsz méterről a bal kapufát találta el. A második félidőben mindkét csapat előtt adódott néhány kecsegtető helyzet, gólt viszont csak a hazaiak szereztek, a 75. percben Tisza Tibor játszott Arzéhez, ő visszatette a labdát Fernandónak, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt (1-0), megszerezve csapatának a három pontot.

Győri ETO - MVM Paks 4-1 (0-0)
Győr, 2200 néző, Vezette: Berger József (ifj. Tóth Vencel, L. Tóth Lajos)
Gólszerző: Koltai a 63. (11-esből), Trajkovics a 65., Pátkai a 67., Pátkai a 81., ill. Magasföldi a 74. percben

A győriek többet támadtak az első félidőben, de a játékrész legnagyobb helyzete a paksiak előtt adódott, Hrepka Ádám azonban nem tudta kihasználni az adódó lehetőséget. A második félidő első negyedórájában elmaradtak a lehetőségek, de az utolsó félórára megérkeztek a gólok is. A 63. percben kezezés miatt jutott tizenegyeshez a Győr, Koltai Tamás pedig magabiztosan gólra váltotta a büntetőt (1-0). Két perccel később Marek Strestik cselezgetett a paksi 16-oson belül, majd játékba hozta az érkező Nikola Trajkovicsot, aki 3 méterről bombázott a hálóba (2-0). Ráérzett a gólszerzés ízére az ETO, a 67. percben Valentin Babic jobb oldali beadása után Pátkai Máté 5 méterről lőtt a jobb sarokba (3-0). A 74. percben Magasföldi József 25 méterről, szabadrúgásból lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-1), de a végszó a hazaiaké volt, a 81. percben Szabó Ottó adott be balról, Pátkai pedig 5 méterről a léc alá fejelt (4-1).

Haladás-Ferencváros 2-1 (0-0)
Szombathely, 8000 néző, Vezette: Kassai Viktor (Vámos Tibor, Szalai Dániel)
Gólszerző: Kenesei a 86. (11-esből), Kenesei a 91., ill. Kulcsár az 56. percben

Az első félidő első felében a Haladás alakított ki több helyzetet, de gólt még úgy sem sikerült szereznie, hogy a 30. percben tizenegyeshez jutott, Kenesei Krisztián büntetőjét ugyanis kivédte Jova Levente. A folytatásban is támadásban maradt a Haladás, de csak kapufáig jutott a félidő végéig. A fordulást követően a Ferencváros vette át a kezdeményezést. Az 56. percben Pölöskey Péter a jobb oldalról, az alapvonal közeléből passzolt középre, Kulcsár Dávid pedig két lépésről a hálóba helyezett (0-1). A Haladás hátrányban nagyobb elánnal kezdett el támadni, Kenesei ismét lőtt kapufát is, majd a 86. percben góllá érett a szombathelyi fölény, a Radó András felvágásáért megítélt büntetőből Kenesei ezúttal nem hibázott (1-1). A 91. percben Jova nagy hibáját követően Oross Márton szerezte meg a labdát, hátragurított Keneseihez, aki az üres kapuba lőtt (2-1), beállítva a végeredményt.