Hazai pálya - NB I. 19. forduló

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

A 19. forduló első két játéknapján, pénteken és szombaton a hazai csapatok diadalmaskodtak, míg az utolsó, vasárnapi játéknapon a vendégek kerekedtek a hazaiak fölé. Pintér Attila sikeresen mutatkozott be régi-új csapatában, az Újpest és a Vasas továbbra is gyengélkedik, a Ferencváros azonban meglepetésre, elhozta a három bajnoki pontot a Pécs otthonából.

Pátkai triplával győzött a Győr

Győri ETO - FGSZ Siófok 4-1 (0-0)

Győr, 2500 néző Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Szalai Dániel)
Gólszerzők: Pátkai az 56., Pátkai a 72., Dinjar a 83., Pátkai a 86. ill. Simon Attila a 90. percben
Kiállítva: Alekszidze a 78. percben

Az első félidőben a hét közben edzőváltáson átesett (Csertői Aurél helyét Pintér Attila vette át) ETO meddő mezőnyfölényben játszott, igazán nagy lehetőségeket nem tudott kialakítani, míg a siófokiak elsősorban a biztos védekezést tartották szem előtt. A második félidő 10. percében vezetést szerzett az ETO, Koltai Tamás jobb oldali beadása után Pátkai Máté érkezett jó ütemben a kapu előtt, és 8 méterről a hálóba helyezett (1-0). A 72. percben újabb Pátkai-találattal növele előnyét a Győr, ezúttal Marko Dinjartól kapta vissza a labdát egy kényszerítő végén, majd 10 méterről a kapu közepébe lőtt (2-0). A 78. percben a három perccel korábban beállt Rati Alekszidze egymás után két sárga lapot is kapott, így az ő szereplése gyorsan befejeződött. A hazaiak emberhátrányban is növelni tudták előnyüket, Koltai a bal oldalról játszotta jobbösszekötő helyén érkező Dinjart, aki a 16-os sarkától a bal felső sarokba bombázott (3-0). A 86. percben Pátkai megszerezte harmadik gólját is: a 16-osról előtt labdája lepattant egy védőről, második próbálkozása azonban már pontos volt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (4-0). A 90. percben a vendégek még szépítettek, Simon Attila közelről állította be a 4-1-es végeredményt.

Pakson nem megy a liláknak

MVM Paks - Újpest FC 2-0 (2-0)

Paks, 3468 néző Vezette: Radványi Ádám (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Hrepka az 5., Hrepka a 27. percben
Kiállítva: Magasföldi a 66. percben

Kevesebb mint öt percet kellett várni az első gólra, ekkor egy pontos indítást követően Hrepka Ádám cselezett jobb oldalról a kapu felé, majd az öt és feles sarkától ballal a jobb sarokba helyezett (1-0). A 27. percben ismét Hrepkát indították jó ütemben, a támadó 11 méterről a lécre emelt, majd a kipattanót kapásból a hálóba lőtte (2-0). A szünetig tovább növelhette volna előnyét a Paks, de a helyzetei kimaradtak, így 2-0-al fordultak a csapatok. Az Újpest a második félidőben egy fokkal aktívabb lett, de ez a szépítéshez is kevés volt, a vendégek Magasföldi József kiállítása után sem tudták megnehezíteni ellenfelük dolgát, a Paks megérdemelten győzött.

Ismét egy  tizenegyes - ismét Honvéd győzelem

Budapest Honvéd - ZTE FC 2-0 (2-0)

Bozsik Stadion, 1000 néző Vezette: Veizer roland (Berettyán Péter, Márkus Tamás)
Gólszerző: Ivancsics a 19., Ivancsics a 24. (11-esből) percben

A dobogóra pályázó Honvéd és a nyeretlenül sereghajtó ZTE kispesti mérkőzésén a hazaiak a várakozásoknak megfelelően gyorsan magukhoz ragadták az irányítást, és a 19. percben megszerezték a vezetést is, Kovács Gergő rövid felszabadítási kísérletét követően Ivancsics Gellért 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). Öt perccel később a Tchami buktatásáért megítélt büntetőt Ivancsics értékesítette, kettőre növelve saját és csapata góljai számát (2-0). A ZTE először a második félidő elején mutatta jelét annak, hogy bízik a pontszerzésben, de hiába vált aktívabbá, gólt nem sikerült szereznie, a Honvéd magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Nagy a baj Angyalföldön

Haladás - Vasas 3-0 (2-0)

Szombathely, 5000 néző Vezette: Berke Balázs (Viszokai László, Márton Zsolt)
Gólszerző: Nagy a 19., Vujovics a 26., Oross a 79. percben

Kiállítva: Rubus az 58. percben

A mérkőzés első gólja a 19. percben született, amikor az U19-es válogatott Radó András vezette a labdát a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből középre adott, Nagy Dániel pedig 5 méterről a jobb felső sarokba lőtt (1-0). A 26. percben ismét Radó volt a főszereplő, betört a kapu elé, Rubus Tamás pedig csak szabálytalanul tudta szerelni. A megítélt büntetőt Vujovics váltotta gólra (2-0). A folytatásban a hazaiak elégedetten őrizték előnyüket, a Vasas pedig képtelen volt újítani, s bár a 78. percben büntetőhöz jutott, nem tudott élni a lehetőséggel. Az 58. percben Rubus második sárgája után a szombathelyiek emberelőnyben játszottak, és a 78. percben megszerezték harmadik góljukat is, Nagy passza után Oross Márton lőtt a léc alá (3-0).

Grumics lerendezte

Kaposvári Rákóczi - Lombard Pápa 2-0 (1-0)

Kaposvár, 2500 néző Vezette: Farkas Ádám (Demeter János, ifj. Varga Gábor)
Gólszerző: Grumics a 7., Grumics a 72. percben

A Kaposvár a 7. percben szerzett vezetést, ekkor Miroslav Grumic tört kapura, majd 17 méterről előtte a labdát, amely a kifutó Szűcs Lajoson megpattant, majd a bal sarokban kötött ki (1-0). A Pápát nem ébresztette fel a kapott gól, a hazaiak irányítottak, és néhány kisebb helyzetet is kialakítottak a szünetig.
A második félidőben sem változott sokat a játék, a 72. percben a házigazdák megszerezték második találatukat is, végleg eldöntve a három pont sorsát: Grumic verekedte át magát a teljes hazai védelmen, majd Szűcs mellett a hálóba helyezett (2-0).

Mázlival győzött a Loki

DVSC-TEVA - Kecskeméti TE 2-1 (1-1)

Debrecen, 5000 néző Vezette: Oláh Gábor (Butkai Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Szakály a 15., Nagy Z. a 91., ill. Bertus a 40. percben

A bajnokságban még veretlen Debrecen az első nagy helyzetéből vezetéshez jutott, a 15. percben Szakály Péter a 16-os bal sarkától cselezte be magát a kapu felé, majd 14 méterről a bal sarokba lőtt (1-0). A folytatás is a hajdúságiaké volt, ezért volt váratlan a vendégek egyenlítő gólja: a 40. percben Bertus Lajos vezette kapura a labdát, és mivel a védők nem váltottak ki rá, 26 méterről a bal sarokba bombázott (1-1). A 79. percben a Szakály buktatásáért megítélt büntetőt Adamo Coulibaly elhibázta, a 91. percben azonban megszerezte a győztes találatot a Debrecen, egy bal oldali szöglet után Nagy Zoltán 19 méterről lőtte ki a jobb sarkot (2-1).

Kemény mérkőzés, jogos fehérvári öröm

DVTK-Videoton 0-2 (0-1)

Miskolc, 8000 néző Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Farkas Balázs)
Gólszerző: Vinicius a 3., Nikolics a 73. percben

Kiállítva: Brachi a 88. percben

A Videoton már a 3. percben gólt szerzett, Nikola Mitrovic beadását követően Torghelle Sándor kapufát fejelt, a kipattanót Vinicius közelről a hálóba lőtte (0-1). Az első félidőben kemény csatát láthattak a szurkolók, az első 25 percben a fehérváriak akarata érvényesült, majd a szünet előtt a diósgyőriek alakítottak ki lehetőségeket. Fordulás után a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de hiába, gólt a Videoton szerzett, a 73. percben Brachi beadása után Nemanja Nikolic csapott le labdára, és a diósgyőri kapus fölött a hálóba emelt (0-2). A 88. percben Brachi második sárgája után a piros lapot is megkapta, de az utolsó pillanatokban a címvédő már biztosan tartotta előnyét, és megnyerte a mérkőzést.

Megtörte a pécsi átkot a zöld-fehér csapat

PMFC-Matias - Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)

Pécs, 5000 néző Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Kelemen Attila)
Gólszerző: Jovanovic a 6., Pölöskey a 91. percben

A Ferencváros a 6. percben megszerezte a vezetést, Sváb Dániel bal oldali beadását követően Aleksandar Jovanovic 11 méterről a jobb sarokba helyezett (0-1). A vendégek támadásban maradtak, majd a félidő közepén a Pécs tett szert némi labdabirtoklási fölényre, de helyzeteket nem tudott kialakítani. A második játékrész a Ferencvárosé volt, a zöld-fehérek jó néhány elpuskázott lehetőség után a 91. percben biztosították be győzelmüket, ekkor Lisztes Krisztián szabadrúgását követően Pölöskey Péter 6 méterről belsőzött a léc alá (0-2).