Ma 2024 április 19. Emma napja van. Holnap Tivadar napja lesz.

Foci VB - Német győzelem a bronzmeccsen

Gólgazdag és fordulatos mérkőzésen a németek szerezték meg a világbajnoki bronzérmet. A vége 3-2, Uruguay emelt fővel búcsúzhat.

Kétszeres világbajnok a háromszoros ellen. Röviden így is jellemezhettük volna az összecsapást, hiszen Uruguay és Németország csapott össze a VB bronzért. 40 év elteltével találkoztak újra világbajnoki „kisdöntőn”, akkor még NSZK néven szereplő németek nyertek 1-0-ra. Az uruguayiak 1950 óta az első világbajnoki érmükre hajtottak.
A német válogatott felforgatott csapattal állt ki, de újra pályára lépett Thomas Müller, míg a dél-amerikai gárdába eltiltása után visszatért Luis Suárez.

A mérkőzés első eseménye egy lap volt, a 4. percben Aogo egy csúnya becsúszását illette sárgával a játékvezető. A 6. percben az első lehetőség az uruguayiak előtt adódott a gólszerzésre, Forlán szabadrúgása épphogy elkerülte a kaput. A 10. percben viszont a német válogatott került közelebb a bronzhoz, de Friedrich fejese csak a felső lécet találta el. A 18. percben Thomas Müller góljával megszerezte a vezetést a német együttes, Schweinsteiger bombája után a kipattanót Müller passzolta a kapuba. (0-1) A 25. percben Suarez beadása után Forlán fejelt kapura közelről, de Mertesacker bele tudott érni, így megmentette csapatát a góltól. A 28. percben egyenlít Uruguay, Schweinsteiger elvesztette a labdát félpályánál, az akcióból Suárez passzából Cavani talált Butt kapujába. (1-1)  A 41. percig kellett várni a következő komoly helyzetig, Forlán labdájából Suarez lódult meg, de a kapu mellé gurított. A 45. percben Forlán szögletből próbált kapura csavarni, de nem járt sikerrel.

A második félidő első lehetősége az uruguayiak előtt adódott, Butt hárította Cavani lövését. Az 51. percben átvette a vezetést a dél-amerikai gárda,  Forlán kapásból, félfordulattal talált a kapuba! (2-1) Öt perccel később Jansen góljával egyenlített a német együttes, Boateng beadását fejelte a rosszul kifutó Muslera mellett a kapuba. (2-2)  A 62. percben Suárez szánta lövésre magát távolról, de Butt bravúrral hárított. A 65. percben ismét dolga akadt a német kapusnak, Forlán közeli lövését védte lábbal. Német lehetőség is akadt Kiessling révén, a 76. percben szánta lövésre magát, de Muslera számára nem okozott gondot a hárítás. A 81. percben Khedira fejesével ismét Németországhoz került az előny, egy szöglet utáni kavarodás során ő eszmélt a leghamarabb. (2-3) A 87. percben egy tetszetős német támadás végén Kiessling lőtt a kapu fölé. A 92. percben a Celeste szabadrúgáshoz jutott 17 méterre a német kaputól, de Diego Forlán lövése a felső lécet találta el, így a bronzérem a német játékosok nyakába került.

Uruguay – Németország 2-3