Ma 2024 április 18. Andrea, Ilma napja van. Holnap Emma napja lesz.

A Fradi dicső múltja, 57.rész - 1959-60

Az előző epizódban tárgyalt részben a Fradi megnyerte a maratoni hosszúságú kupasorozatot, ám a bajnokságban csalódást okozott a hetedik helyével.

Az új szezonban a kupasorozat továbbra is szünetelt, muszáj volt hát a bajnokságban javítani.

És ez sikerült is. A fiatal, formálódó csapat az ezüstéremig jutott.

14. BVSC263101327:4816

Az előző szezonban már gólokkal bemutatkozó Albert Flórián ebben az idényben már igazi oroszlánkörmeit mutatta, amely páratlan csatárteljesítményekben nyilvánult meg. Példának okáért idézzük fel a fejjel szerzett mesternégyest, amellyel 1959.11.15-én a Népstadionban a BVSC csapatát “örvendeztette meg”. De már több meccsen élvezhette a nézőközönség az utánozhatatlan Albert cselsorozatokat, amelyeknek gyakran gól lett a vége.

Amint már a bevezetőben említettük, MNK kiírás nem volt. Történt viszont egy kísérlet a korábban oly népszerű KK felélesztésére. A bajnokság végén ilyen keretek közt játszott az FTC két mérkőzést az osztrák Simmering csapatával. A Népstadionban 2:1-re kikaptak, ám Bécsben 5:1-re visszavágtak.

Néhány szó a nemzetközi mérkőzésekről. Még a bajnokság előtt Belgrádban volt egy (1:1 a Partizan csapatával), majd az Üllői úton ugyancsak egy (3:2-es győzelem a Vorwärts Berlin ellen). Az őszi idény közben a német Kickers Offenbach volt az FTC vendége a Népstadionban, ahol a Fradi udvariatlan vendéglátónak bizonyult, hiszen 6:1-el küldte haza a vendégeket. A téli szünetben jugoszláv, osztrák és lengyel ellenfelekkel következett négy mérkőzés, két-két győzelemmel és vereséggel. Végezetül, a tavaszi idény közben egy három hetes bajnoki szünetben iktattak be további három nemzetközi találkozót, két lengyel és egy jugoszláv ellenfél ellen (2 győzelem, 1 vereség).