Ma 2024 augusztus 18. Ilona napja van. Holnap Huba napja lesz.

Hazai pálya - 2013-2014 - NB I. 18. forduló

Elkezdődött a tavaszi szezon. Az első hat helyezett csapat mindegyike döntetlent játszott, így a mezőny elején nem történt semmi változás. Egyik gárda sem tudta kihasználni a másik botlását. Így alakult a forduló.

Puskás Akadémia-Paksi FC 1-0 (0-0)

Székesfehérvár, 300 néző, v.: Erdős gólszerző: Tóth II B. (80.)
kiállítva: Bori (91.) sárga lap: Tóth II B. (66.), Polonkai (66.), Nagy Zs. (73.), Tamás (76.)

A találkozó első félidejét sok pontatlanság és kevés helyzet jellemezte, azokat inkább a hazaiak alakították ki. A fordulás után sem pörögtek fel igazán a csapatok, egészen a 80. percig, amikor Tóth II bombagóljával vezetést szerzett a hazaiaknak. Néhány perc múlva Lencse eldönthette volna a mérkőzést, de Csernyánszki védte ziccerét. A Paks a cserék után nagyobb sebességre kapcsolt, de Bori fegyelmezetlensége és piros lapja megpecsételte a sorsát. A helyzetek alapján a Puskás Akadémia megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Budapest Honvéd-Újpest FC 3-2 (1-1)
Bozsik Stadion, 2500 néző, v: Kassai
gólszerző: Zivanovic (13.), Daud (64.), Vécsei (81.), illetve Vasiljevic (44.), Kosovic (86.)
sárga lap: Job (34.), Vécsei (60.), illetve Stanisavljevic (29.), Heris (63.)

A nagy múltú, de a tavaszi szezonnak csupán a 9. és a 10. hely birtokosaként nekivágó fővárosi csapatok találkozóján a hazaiak voltak kezdeményezőbbek, s fáradozásuk jutalmaként a 13. percben meg is szerezték a vezetést. Ekkor egy jobb oldali beívelés után Zivanovic két újpesti védő között az ötösről a kapu jobb oldalába fejelt (1-0). A gól felhozta a vendégeket, ugyanakkor a Honvéd visszább húzódott, átengedve a terepet a liláknak. Ez nem bizonyult jó taktikának, mert még a szünet előtt a sokadik lehetőségét kihasználta az Újpest: Vasiljevic lépett ki, egy csellel még jobb lövőhelyzetbe került, majd a 16-oson kívülről jobbal hatalmas gólt ragasztott a Honvéd kapujának bal oldalába (1-1). A második félidőben kijjebb jött a hazai gárda a maga választotta, ám nem túl sikeres korábbi védekező állásából, a változtatás pedig gyümölcsöző lépésnek bizonyult. A 64. percben Daud tört be a büntetőterületre, Heris - cserében egy sárga lapért - lerántotta a középcsatárt, aki a jogosan megítélt 11-esből biztos lábbal lőtte a labdát a hálóba (2-1). A folytatásban is a Honvéd volt az aktívabb, az Újpest kedveszegettnek tűnt. A 81. percben pedig eldőlt a meccs: Vécsei jobblábas bombája nyomán a bal felső sarokban kötött ki a labda (3-1). A vendégek némileg szerencsés módon szépítettek a hajrában, amikor Kosovic közelről a kapuba továbbított (3-2), de az egyenlítés már nem jött össze.  A második 45 percben mutatott igyekezetével, hatékonyabb támadásszövésével a Honvéd megszolgálta a három pontot.

Kaposvári Rákóczi-Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-0)
Kaposvár, 1200 néző, v.: Fábián
gólszerzők: Balázs B. (32.), illetve Kenesei (83.)
sárga lap: Okuka (89.), illetve Németh M. (24.), Tóth G. (68.), Kenesei (75.)

A télen Selymes Tibor érkezésével új vezetőedző került a Kaposvár élére, és a korábbi sokszoros román válogatott szakember több új szerzeménynek is lehetőséget adott. Ezzel együtt egy hosszabb ideje a zöld-fehéreket erősítő futballista, Balázs Benjámin szerzett vezetést a hazaiaknak. A Kaposvár többet birtokolta a labdát az első félidőben, és megérdemelten térhetett vezetéssel pihenőre. A fordulás után sokáig eseménytelenül zajlott a találkozó, a 83. percben azonban a vendégek veterán támadójának, Kenesei Krisztiánnak egy megpattanó szabadrúgása az egyenlítést, így az egy pontot jelentette a Pápának.

Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 0-0
Szombathely, 2500 néző, v.: Farkas
sárga lap: Simon Á. (56.), Fehér Z. (60.), Hrepka (77.), Nagy G. (80.), illetve Nagy T. (19.), Vukmir (23.), Kálnoki Kis (60.), Poór (82.), Vass (83.)

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött a héten elhunyt Novák Dezső emlékére, pályafutásának kezdetén a kétszeres olimpiai bajnok hat évig játszott Szombathelyen. A kezdő sípszó előtt Rátkai Lászlót, a hazaiak egykori játékosát és edzőjét köszöntötték 70. születésnapján. Az első játékrészben a Haladás lépett fel kezdeményezőbben, de helyzetekig sokáig nem jutott el. A szünet előtt aztán már adódtak komolyabb lehetőségei a gólszerzésre, de ezeket nem tudta kihasználni. A fordulás után sem változott a játék képe, továbbra is a Haladás volt fölényben, Halmosi Péter és Nagy Gábor révén kapufáig is jutott, de gólt nem sikerült szereznie, s végül maradt a 0-0.

PMFC-Matias - Videoton FC 1-1 (0-1)
Pécs, 2000 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Kővári (60.), illetve Gyurcsó (23.)
sárga lap: Koller (27.), Horváth A. (40.), Szatmári (48.), Nagy J. (72.), illetve Vítor Gomes (51.)

Az első félidőben a Videoton volt valamivel aktívabb, ennek Gyurcsó Ádám remekül eltalált szabadrúgása nyomán meg is lett az eredménye. A hazaiak kitartóan próbálkoztak, de a szünetig nem tudtak egyenlíteni.A Pécs a második játékrészt óriási lendülettel kezdte, s a hazai játékosok előbb az 59. percben egymás után kétszer a kapufát találták el, majd egy perccel később - szintén a kapufa segítségével - Kővári Róbert erőszakosságának is köszönhetően egyenlítettek. A hátralévő időben inkább a küzdelemről szólt a meccs, az eredmény pedig már nem változott.

Mezőkövesd-Zsóry FC - Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, 1800 néző, v.: Iványi
gólszerző: Bebeto (70.)
sárga lap: Horváth T. (45.), Hegedűs Cs. (54.), illetve Gréczi G. (59.)

Aktívabban kezdte a játékot a Kecskemét, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. Az első játékrész második felében már a hazai csapat is többet veszélyeztetett. A 45. percben a lesgyanús helyzetben kapura törő kecskeméti Balázst a kapu előtt buktatta a hazaiak kapusa, ezért sárga lapot kapott, miként reklamálásért Velicky is. A tizenegyest a sértett végezte el, lövését azonban hárította Horváth. A szünetben a bíró elküldte a kispadtól Bekő Balázst, a vendégek vezetőedzőjét. A második játékrész elején sokkal támadóbban léptek fel a hazaiak, ám helyzeteiket nem sikerült gólra váltani. A 70. percben a vendégek pár perccel korábban beállt cserejátékosa, Bebeto gurított a mezőkövesdi kapuba, s ezzel eldöntötte a mérkőzést.

Diósgyőri VTK - DVSC-TEVA 1-1 (1-1)
Diósgyőr, 6000 néző, v.: Vad II.
gólszerzők: Futács (17.), illetve Volas (15.)
sárga lap: Abdouraman (12., 45.), Vadász (83.), Rajic (87.), illetve Kulcsár (38.), Lázár (39.)
kiállítva: Abdouraman (45.)

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Debrecen, többször veszélyeztette a diósgyőri kaput, és viszonylag hamar vezetést is szerzett. Nem sokkal később egy kapu előtti kavarodásból egyenlített a hazai csapat. A folytatásban is élénk maradt az iram, a vendégek továbbra is tudatosan és jól játszottak, de a hazaiak előtt is adódtak gólszerzési lehetőségek.  A második félidőt már emberhátrányban kezdte a Diósgyőr, mert a szünet előtt nem sokkal Abdouraman megkapta második sárga lapját. A hazai alakulat ezzel együtt eredményesen őrizte az 1-1-et, a Debrecen nem tudott kialakítani komoly helyzetet a folytatásban.

Ferencváros-Győri ETO FC 1-1 (0-0)
Puskás Ferenc Stadion, 11 ezer néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Leonardo (74.), illetve Varga (87.)
sárga lap: Besic (21.), Ugrai (43.), Pavlovic (47., 92.), Leonardo (91.), illetve Völgyi (24.), Kalmár (53.), Lang (82.)
kiállítva: Pavlovic (92.), illetve Svec (83.), Lipták (92.)

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött a héten elhunyt kétszeres olimpiai bajnok Novák Dezső emlékére, aki 333 bajnoki mérkőzésen 69 gólt szerzett az FTC színeiben, majd edzőként háromszor nyert bajnokságot a Ferencvárossal (1981, 1995, 1996), s irányításával 1995-ben az FTC bejutott a Bajnokok Ligájába.Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét oldalon adódtak helyezetek, de ezek egytől egyig kimaradtak. A szünetben szerelést cserélt a hazai gárda, mivel mindkét együttes zöld-fehérben játszott és ez zavaró volt az első játékrész során. A fordulás után az FTC lépett fel támadóbban, beszorította ellenfelét, a vendégek kontrákkal próbálkoztak, de sokáig egyik oldalon sem esett gól. Közvetlenül egy nagy vendéghelyzetet követően azonban megtört a jég: Leonardo vezetéshez juttatta az FTC-t, amely Svec kiállítása után emberelőnybe is került. Böde kihagyta a piros lappal együtt megítélt büntetőt, ez megbosszulta magát, ugyanis egyenlíteni tudtak a győriek, akik végül elvittek egy pontot a Puskás Stadionból. A lefújás előtt még kiosztott egy-egy piros lapot a játékvezető, így a házigazdák tíz, a vendégek pedig kilenc emberrel fejezték be a találkozót.