Ma 2024 július 13. Jenő napja van. Holnap Örs, Stella napja lesz.

Hazai pálya - NB I. 18. forduló

Végre itt a tavasz! Már potyognak a gólok a hazai pontvadászatban is. Hétvégén rendezték meg az első tavaszi fordulót az NB 1.-ben. Igazán nagy meglepetés, mindössze kettő volt: a Győr szombathelyi pontvesztése és az Újpest hazai remije a Siófokkal. A többi stadionban papírforma erdmények születtek.

Büntetőkkel nyerte a tavasz első bajnokiját (is) a Honvéd

Vasas-Híd - Budapest Honvéd 1-2 (0-2)
Illovszky Stadion, 2000 néző
Vezette: Takács János (dr. Varga Zsolt, L. Tóth Lajos)
Gólszerző: Szabó a 85., ill. Ivancsics (11-esből) a 28., Ivancsics (11-esből) a 37. percben

A Honvéd legjobb fővárosi csapatként a negyedik helyen zárta az őszt, az előttünk álló fordulók egyik érdekes kérdése, hogy sikerül-e a kispestieknek megtörniük a vidéki dominanciát, és felkapaszkodni a dobogóra, ahol jelenleg a DVSC, a Győr és a Videoton található. A Honvéd ősszel 4-0-ra legyőzte a Vasast, az angyalföldieknek volt tehát miért visszavágniuk a városi riválisnak. Mégis a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, jó néhány akciójuk végződött helyzettel, az első 25 percben azonban ezek kimaradtak. A 27. percben Haris Mehmedagic a 16-oson belül lerántotta Emir Hadzicot, a megítélt büntetőt Ivancsics Gellért magabiztosan értékesítette (0-1). A 37. percben ismét tizenegyeshez jutott a Honvéd, ezúttal Takács Zoltán kezezése után szólt a játékvezető sípszava, Ivancsics pedig ezúttal sem hibázott (0-2). A szünet után jóval aktívabb lett a Vasas, de a hajráig csak kapufáig jutott, míg a Honvéd az előny őrzésére rendezkedett be. A 85. percben Szabó Bence egy bal oldali szöglet után fejelt kapura, majd a Sánta Andrásról kipattanó labdát a hálóba továbbította (1-2). Az egyenlítésre már nem maradt ideje a házigazdáknak, a Honvéd megnyerte a mérkőzést, és pontszámban beérte a harmadik helyen álló Videotont.

A második félidőre magára talált a címvédő

Videoton – Kaposvári Rákóczi 2–0 (0-0)
Székesfehérvár, 3423 néző
Vezette: Berger József (Albert István, Medovarszki János)
Gólszerző: Nikolics 67., Sedlák (öngól) a 90. percben
Kiállítva: Jánvári a 72. percben

A Videoton ezúttal nem volt olyan meggyőző, mint a Győri ETO elleni kupameccsen, csak nagy nehézségek árán tudta legyőzni a Kaposvárt. A címvédő visszafogottan játszott, a kaposváriak több óriási helyzetet is kihagytak, előbb Hegedűs Dávid, majd Nikola Safaric hibázott közelről. A második félidőben magára talált a Videoton, és a 67. percben megszerezte a vezetést is, Filipe Oliveira beadását követően Nemanja Nikolics fejelt 6 méterről a hálóba (1-0). A 72. percben Jánvári Gábor kapta meg második sárgáját, a kaposváriak tíz emberrel folytatták a meccset. A Videoton a hajrában megszerezte második találatát is, Gyurcsó Ádám beadását követően a vendégek védőjéről, Tomás Sedlákról pattant a kapuba a labda (2-0).

Egy-egy gól, egy-egy piros Újpesten

Újpest FC - FGSZ Siófok 1-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 5237 néző
Vezette: Böcskei Balázs (Takács Gábor, Bozsó Zoltán)
Gólszerző: Kabát a 35., ill. Sowunmi a 72. percben
Kiállítva: Rajczi az 58., ill. Nyári a 74. percben

Az első félórában kevés veszélyes akció futott a pályán, szabadrúgásokból azonban voltak lehetőségei a csapatoknak, Haraszti Zsolt a kapufát is eltalálta egy próbálkozásánál. A 35. percben Kabát Péter kapott pontos átadást, lerázta védőit, majd 10 méterről a jobb sarokba helyezett (1-0). A gól után egy nagy hazai helyzet maradt ki, majd a szünet után is az újpestiek szerezhettek volna gólt, de a kapufa megmentette a vendégeket. Az 58. percben Rajczi Péter könyöklésért piros lapot kapott, a siófokiak pedig a 72. percben kihasználták az emberelőnyt, Sowunmi Thomas volt a gólszerző (1-1). A középkezdés után hamar megfogyatkozott a Siófok is, Nyári Tibort állította ki a játékvezető egy csúnya szabálytalanság után, így gólok és piros lapok számában is 1-1 lett a végeredmény.

Hosszú negatív szériát szakított meg a Pápa

Lombard Pápa - MVM Paks 1-0 (1-0)
Pápa, 1500 néző
Vezette: Becséri Dániel (Viszokai László, ifj. Kormányos Gábor)
Gólszerző: Seye a 37. percben

A pápaiak ősz második felében rendkívül gyengén szerepeltek, és egészen az utolsó előtti helyig csúsztak vissza az év végére. A tavaszi szezon jobban kezdődött az együttes számára, a csapat hosszú idő után újra győzni tudott. A mérkőzés egyetlen találata a 37. percben született, amikor egy bedobás után Seye elé került a labda, a támadó 10 méterről lőtt a bal sarokba (1-0). A második félidőben a Paks többször is közel járt az egyenlítéshez, de helyzetei kimaradtak, így a Pápa megőrizte előnyét, és elmozdult a kieső zónából.

Nyeretlen maradt a ZTE

ZTE FC - Pécsi MFC 0-0
Zalaegerszeg, 3400 néző
Vezette: Németh Ádám (Farkas Balázs, Butkai Zsolt)
Kiállítva: Bajzát a 86. percben

A zalaiak nagy elánnal vetették bele magukat a játékba, érezhetően szerették volna végre megtörni a szezon elején megkezdett nyeretlenségi szériájukat. A félidő legnagyobb helyzetét azonban a pécsiek hagyták ki, Demjén távoli lövése után a Jahic kapusról kipattanó labdát Bajzát Péter a kapufára lőtte. A második játékrészben a pécsiek kezdtek aktívabban, de a gólvonalon továbbra sem haladt át a labda. A meccs hajrájában a reklamáló Bajzátot kiállította a játékvezető.

Gyorsan döntött a Kecskemét

Kecskeméti TE-DVTK 1-0 (1-0)
Kecskemét, 3500 néző
Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György)
Gólszerző: Tököli a 2. percben

A meccs első említésre méltó eseményére 11 másodpercet kellett várni, a középkezdés után a Kecskemét a legelső akciójából büntetőhöz jutott: egy rövid hazaadás után a vendégek kapusa szabálytalankodott Vladan Csukiccsal szemben, a tizenegyest Tököli Attila értékesítette (1-0). A folytatásban a DVTK irányított, majd a Kecskemét vált ismét aktívabbá, de újabb gól nem született. A fordulás után a diósgyőriek mindent megtettek az egyenlítésért, de a hazaiak kapusa, Németh Gábor kiválóan védett, így a Kecskemét 1-0-ra megnyerte a találkozót, és megelőzte a diósgyőrieket a tabellán.

Pontokat veszített a Győr

Haladás Sopron Bank-Győri ETO FC 1-1 (0-1) ]]>
Rohonci úti Stadion
]]>, 6000 néző
Vezette: Andó-Szabó Sándor (ifj. Tóth Vencel, Vámos Tibor)
Gólszerző: Szabó (öngól) a 60., ill. Ahjupera a 11. percben

Az első helyzet a hazaiak előtt adódott az 1. percben, az első gólt azonban a vendég győriek szerezték tíz perccel később. Koltai Tamás csapott le egy rosszul elfejelt labdára, beadása után Nikola Trajkovics passzolt az alapvonal közeléből Jarmo Ahjuperához, aki nem hibázott, 11 méterről a hálóba lőtt (0-1). A szünetig csak távoli lövésekből alakult ki gólveszély, majd a második félidő elején a győriek alakítottak ki néhány nagyobb lehetőséget. A 60. percben egyenlített a Haladás, Kulcsár Kornél beadása után a menteni próbáló Szabó Ottó lábáról a győri kapuba került a labda, öngól (1-1). A hajrában a házigazdák többet tettek a győztes gól megszerzéséért, de az eredmény nem változott, egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

Megerősítette vezető helyét a Debrecen

Ferencváros - DVSC-TEVA 1-2 (0-1)
Üllői út, 9300 néző
Vezette: Bognár Tamás (Kispál Róbert, Lémon Oszkár)
Gólszerző: Klein az 59., ill. Coulibaly a 42., Szakály a 79. percben

A csapatok egészen az első félidő végéig kevés veszélyt jelentettek a kapura, az első nagy helyzetet a vendégek hagyták ki a 41. percben. Egy perccel később középkezdéshez készülődhettek a hazaiak, egy védelmi hibát követően Adamo Coulibaly elé pattant a labda, aki élt a lehetőséggel, és vezetést szerzett a Debrecennek (0-1). Az 53. percben egyenlített a Ferencváros, Junior szögletét követően megpattant a labda egy védőn, Martin Klein pedig közelről a hálóba továbbított (1-1). A 80. percben Szakály Péterhez került a labda egy beadás után, s miután a védők nem támadták, 13 méterről a bal sarokba csavart, beállítva az 1-2-es végeredményt.