Ma 2024 április 19. Emma napja van. Holnap Tivadar napja lesz.

A Fradi dicső múltja, 46.rész - 1947-48

Az új bajnokságban nem 16, hanem 17 csapat indult. Az MLSZ állandóan kereste az üdvözítő megoldást. Pedig akkoriban még számottevő csapatok is voltak. Nem tudni miért döntöttek a páratlan számú csapat mellett.

17. MOGÜRT32422623:3410

A rangsor mind a 17 csapatot mutatja, ám ez egy kicsit megtévesztő. A MOGÜRT csapata ugyanis a bajnokság tavaszi szezonjában visszalépett, ellenfelei játék nélkül kapták meg a két pontot. A bajnokság végeredményét elnézve a Fradi esetében nem ez döntött, hiszen ősszel 4:1-re megverte a visszalépő csapatot. Sokkal inkább döntő volt az utolsó forduló, amit a Fradi Csepelen játszott. A képlet egyszerű volt: ha az FTC nyer, bajnok, ha kikap, a Csepel a bajnok, döntetlen esetén pedig a Vasas. Lehetett választani! A mérkőzés úgy kezdődött, hogy az első négy percben két gólt rúgott a Fradi, amelyre azonban a csepeliek hárommal válaszoltak. A II.félidőben igazán parázs légkörű csata alakult ki a pályán, mely közben 11-esből egyenlített a Fradi. Mindenki a győztes gólt várta, mégis egy ártatlan szituációban a Csepel szerzett gólt, így nyert 4:3-ra. A vereséggel a bajnoki címből harmadik hely lett.

A Magyar Kupa szünetelt.

A Húsvéti-tornán a Fradi két győzelmet aratott, mind az FC Basel, mind pedig a Vienna  csapatát 3:2-re győzte le, ez is kevésnek bizonyult azonban a torna megnyeréséhez.

Az előző szezon több túrát is hozott, a most idézettben egy sem volt, csupán  néhány nemzetközi mérkőzés színesítette a futballnaptárt. Ellenfeleink szlovák csapatok, váltakozó sikerrel. Volt, hogy vízilabda-eredményt produkálva 8:6-ra győztünk Rozsnyón, döntetlen is előfordult (1:1 Nagyszombaton), de ki is kaptunk 4:1-re Kassán.

Az 1947-48-as szezonban játszott díjmérkőzések összesítése:

41 mérkőzés: 28 győzelem, 6 döntetlen, 7 vereség: 105 : 58 gólarány

Ebben a szezonban már alpajátékossá vált csapatunkban az 1929-ben született Kocsis Sándor. A most közölt képen is látható, de egy kicsit korábbról, az 1946-os bajnokságot nyert ificsapatból. Kuriózum!