Ma 2024 november 19. Erzsébet napja van. Holnap Jolán napja lesz.
Amitől Diana hercegnő mindig is félt

Amitől Diana hercegnő mindig is félt

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

Napvilágra kerülhetnek James Hewittnak írt intim szerelmes levelei

Diana hercegnő James Hewittnak írt intim szerelmes leveleit 1 millió dollárért kínálják – írta meg a ]]>The Sun]]>.

Diana James Hewittnak írt intim szerelmes leveleit eladásra kínálják az Egyesült Államokban, ami a Diana emlékét ért „utolsó sértésnek” nevezhető.

Egy amerikai aukciósház egy tehetős gyűjtőt keresett meg, aki megvásárolná a 64 levelet, amelyek ára akár 1 millió dollár (780 000 font) is lehet.

A most 65 éves volt katonatiszt, Hewitt korábban egy 500 000 fontos kölcsön biztosítékaként ajánlotta fel a leveleket.

A levelek 1989 és 1991 között íródtak, beleértve azt az időszakot is, amikor Hewitt – akinek 1992-ig öt évig tartó titkos viszonya volt a hercegnővel – az Öböl-háborúban szolgált.

A levelek Diana jellegzetes írásmódjával íródtak, rendkívül intimek, és ha nyilvánosságra kerülnének, kínos helyzetbe hoznák a királyi családot.

Ingrid Seward, a My Mother and I című királyi könyv szerzője azt mondta: „Feltételezem, hogy Hewittnak kétségbeesetten szüksége van a pénzre, és értéket lát ezekben a levelekben. Diana termékeny levélíró volt, de nem ilyen intim jellegű leveleket. Elképzelhetetlen, hogy ezek a feljegyzések életének egy ilyen érzékeny időszakáról nyilvánosságra kerüljenek.”

A The Sun on Sunday elárulja, hogy tavaly októberben Hewitt nevében közvetítők felvették a kapcsolatot a Bonhams nevű londoni aukciósházzal, hogy eladják a leveleket.

A cég szakértői 400 000 és 600 000 dollár (311 000 font) közötti összegre becsülték a leleteket, amelyek között számos, „Bluey” néven ismert, jellegzetes katonai papíron küldött üzenet is található.

A cég e-mailben közölte: „Úgy véljük, hogy a nyílt piaci árverés szinte biztosan a legjobb ár elérésének legjobb módja lenne”.

A Bonhams azonban elutasította az eladást, és azt tanácsolta, hogy az Egyesült Államokban keressenek vevőt.

A cég egyik szakértője azt írta: „Az Egyesült Államokban történő eladást javasolnánk, mert ott több potenciális vevő lehet, és mert az eladás valószínűleg kevésbé lesz botrányos, mint az Egyesült Királyságban”.

A rivális londoni aukciósházat, a Sotheby's-t egy hónappal korábban keresték meg a levelekkel kapcsolatban.

Elutasították, hogy megbecsüljék, mennyit is érhetnek.

Ezután a texasi Dallasban működő amerikai Heritage aukciósházzal vették fel a kapcsolatot.

A Hewitt szóvivője a The Sun on Sunday-nak nyilatkozott: „A Heritage Auctions-t James Hewitt képviselője nevében keresték meg, kizárólag azért, hogy személyes okokból és biztosítási célból értékelje és hitelesítse a leveleket.

„Nem áll szándékában eladni, és nem kér vételi ajánlatokat”.

Egy január végén a Heritage egyik vezetője által küldött e-mailben azonban az áll: „Hosszas megbeszélés után úgy döntöttek, hogy a legjobb megoldás az, ha egy valószínű potenciális vevővel tárgyalnak. Ők (a Heritage partnerei) úgy érzik, hogy ezzel hosszú időre elkerülhető lenne, hogy a levelek nyilvános árverésen jelenjenek meg, és mentesülnénk minden negatív következménytől”.

Az e-mail ezután tárgyalja az „anyag teljes körű, 1 millió dolláros biztosítását”.

Nem ez az első eset, hogy Hewittot – aki az Öbölben harckocsizó század parancsnoka volt – azzal vádolják, hogy megpróbált pénzt csinálni a dokumentumokból.

Diana egykoron arról beszélt, hogy Hewitt teljesen elárulta, mert úgy tudta, hogy elégette a leveleket.

A hercegnő, aki 1986-ban találkozott először Hewittal egy partin, amelyet udvarhölgye, Hazel West adott, 1995-ben a BBC-nek Martin Bashirrel adott interjújában megerősítette a kapcsolatot.

Ebben így nyilatkozott: „Igen, imádtam őt. Igen, szerelmes voltam belé. De nagyot csalódtam benne”.

Az akkori Károly hercegtől 1996-ban vált el hivatalosan, mielőtt a következő évben a párizsi Pont de l'Alma alagútban történt autóbalesetben meghalt párjával, Dodi Fayeddel és sofőrjükkel, Henri Paullal együtt.

Két évvel később a Spencer család ügyvédeivel kötött egyezségben Hewitt megígérte, hogy a leveleket biztonságos helyen tárolja, soha nem adják el, és halála után megsemmisíti őket

2000-ben Hewitt részt vett egy újságírói akcióban, ahol kiderült, hogy ő javasolta, hogy 10 millió fontért adják el az emléktárgyakat.

Három évvel később a CNN élő adásában derült ki, hogy el akarta adni a 64 levelet, amelyeket a pár váltott egymással.

Larry King talkshow-műsorvezetőnek azt mondta, hogy „ezek fontos történelmi dokumentumok”, és felelőtlenség lenne nem eladni őket.

Ez idő tájt jelentették, hogy a magas rangú királyi családtagok és Diana hagyatékának végrehajtói fontolóra vették, hogy megvizsgálják a levelek megszerzésének lehetőségét.

Létezésükről már 1994-ben tudomást szerzett a közvélemény.

Anna Pasternak írónő elmondta, Diana és Hewitt viszonyáról szóló Princess In Love című könyvének kutatása közben olvasta őket.

A levelek Diana hagyatékának szerzői jogát képezik, amelyet a testvérei és más családtagok kezelnek.

Jogi szakértők azonban azt mondták, hogy a szerzői jogokat nem sértené, ha például egy múzeumban vagy kiállításon mutatnák be őket, nem pedig publikálnák.

Hewitt mintegy 100 ezer fontot keresett Pasternak könyvével, és jelentős összeget az emlékiratokkal.

A hercegnővel folytatott viszonya kapcsán valóságshow-műsorokban való szereplésekkel is kaszált.

]]>www.magyarhirlap.hu]]>

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Tv fotel (65) Rejtőzködő magyarország (168) Életmód (1) Nagyvilág (1310) Belföld (11) Szépségápolás (15) Tereb (146) Történelem (18) Politika (1582) Irodalmi kávéház (537) Mondom a magamét (7968) Heti lámpás (334) Flag gondolja (38) Jobbegyenes (2882) Sport (729) Emberi kapcsolatok (36) Vetítő (30) Autómánia (61) Nézőpont (1) Titkok és talányok (12) Mozaik (83) Gasztronómia (539) Gazdaság (719) Kultúra (9) Alámerült atlantiszom (142) Egészség (50) Mozi világ (440)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>