- 0
A NEMZETI KÖNYVHÉT SZENZÁCIÓJA!
Kötetünk a magyar történelem rendkívül izgalmas korszakát tárgyalja, rendkívül izgalmas nézőpontból. A szellemes összefoglaló a huszadik század dereka, a második világháború által meghatározott évtizedek magyar történelmét írja le úgy, ahogy megtörténhetett volna, de nem történt meg.
Nem történt meg, mert a korszak uralkodó elitje képtelen volt felismerni az ország előtt megnyíló lehetőségeket, képtelen volt kockázatot vállalni eszméiért, céljaiért, képtelen volt belátni, hogy programja sikeréhez nem elég sodródnia, nem elég mantraként dúdolgatnia jelszavait, nem elég a Magyar Hiszekegyet minden reggel fölmondania, de tennie is kell érte. És e tetteket – sem a szociális-gazdasági kérdésekben, sem a belpolitikában, sem a nemzetközi viszonyrendszerben – nem merte vállalni.
Olyan történelmet olvashatunk e könyvben, amely nem történt meg, mert a korszak hatalmi elitje egy letűnt világ álmai után kapkodott az ország felelős vezetése helyett...
E kötet nem csupán a nemzeti érzelmű olvasótábor számára kínál fantáziadús álomképeket, de egyben a korszak mély és őszinte kritikáját is adva leszámol a Horthy-rendszerhez kötődő romantikával, megdöbbentően eredeti módon értelmezi a magyar területi revízió problémakörét.
A humoros, alternatív közeg, a valóságtól elszakadó ábrázolásmód, a „mi lett volna, ha…” felvetése egyúttal lehetővé teszi, hogy elfogulatlanul beszélgessünk a Horthy-rendszerről. A képtelen történet, a groteszk valóságábrázolás alkalmat kínál arra, hogy harag és részrehajlás nélkül, viszont jó reményekkel eltelve tegyük a helyére a félmúltat.
Végezetül érdemes megemlíteni azt is, hogy Rácz András a „Magyarország Álomtörténete 1929-1941” című ezen új könyvében (2017) azáltal, hogy a korszak uralkodó elitjét szembesíti saját állításainak és tetteinek ellentmondásaival, egyben a mindenkori hatalmi elittel kapcsolatos óvatosságra is inti olvasóit.
*
„El kell mondanom, hogy tisztában vagyok vele, hogy a történelem értelmezése mindannyiunk számára érzelmileg kötött terület. A múlt megítélése igazolhatja jelenünket, s mindazok, akik elégedetlenek a jelennel, haszonélvezői korunknak, rémálomnak fogják látni az e könyvben leírt lehetőségeket. Azok azonban, akik elégedetlenek országunk állapotával, bizonyosan másképpen értelmezik a múltat is. Számukra talán érdekes és reményt adó olvasmány lesz ez a kötet”.
(Rácz András)
KAPHATÓ, RENDELHETŐ!
Ajánljuk mellé:
A hunok hódításai és Attila birodalma
A Sumír örökségünk - A Bobula Ida hagyaték
Ősmagyar hagyományaink
A hunok öröksége