- 0
Felhévizy minden november 4-én gyertyát gyújt a nemzeti gyásznapon. Emléket állítva a forradalom hőseinek. Ezen a napon indított a szovjet hadsereg általános támadást Budapest, a nagyobb városok és a fontosabb katonai létesítmények ellen.
1956. november 4-én, vasárnap hajnali öt óra húsz perckor hangzott el Nagy Imre drámai hangú rádióbeszéde, amelyet többször megismételtek és valamennyi világnyelven beolvastak, idézzük fel egy pillanatra:
„Itt Nagy Imre beszél, a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának elnöke. Ma hajnalban a szovjet csapatok támadást indítottak fővárosunk ellen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a törvényes magyar kormányt. Csapataink harcban állnak. A kormány a helyén van. Ezt közlöm az ország népével és a világ közvéleményével.”
Szívbemarkoló olvasni ezeket a szavakat ennyi év távlatából is.
A hírlapíró tehát idén is megemlékezett, gyertyát gyújtott, és csendben fejet hajtott az áldozatok előtt. De nem mindenki tett így. Vágó István, a Gyurcsány-párt prominense egész máshogy emlékezett meg erről a napról. Facebook-oldalára a következő képet posztolta az alábbi szöveggel:
„Járványhelyzetben Kádár hobbija azért biztonságosabb volt, lássuk be.”
Szégyen! Ez már nem humor, ez egy előre kitervelt aljasság!
A posztolás ideje nem véletlen: november 4-e. Gyurcsány hű táskahordozója nem bízott semmit a véletlenre, tudatosan gyalázta meg egy nemzet gyászát.
Hiszen 1956-ban Kádár János és párttársai önkezükkel támadtak saját népükre. Nem tudjuk, pontosan hány embert végeztek ki a forradalomban való részvételért, de háromszáz körül lehet a számuk. Tízezrek kerültek börtönökbe és internálótáborokba, kétszázezren menekültek Nyugatra, és százezrek viseltek valamilyen joghátrányt az elkövetkező évtizedekben pusztán azért, mert ők vagy szüleik ki mertek állni szabadság mellett.
Tudjuk jól, hogy a Vágó-féléknek most Gyurcsány, egykor Kádár volt az istenük, de ez már több a soknál – mérgelődött magában Felhévizy, és csak egy Petőfi idézet tudta megnyugtatni:
„Az idő igaz, s eldönti, ami nem az…”
Felhévizy Félix - www.magyarnemzet.hu