Hazai pálya - 2013-2014 - NB I. 20. forduló

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve

Az NB1. 20 fordulóját követően szinte biztosan állítható, hogy a DVSC csak elveszíteni tudja a bajnokságot. Immár hét pontra növekedett az előnye az őt követő sorra betliző Videotonnal szemben. A dobogó második és harmadik fokáért azonban még nyílt a küzdelem.

Szombathelyi Haladás - Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 1-0 (0-0)
Szombathely, 2320 néző, v.: Becséri
gólszerző: Gyurján (55.)
sárga lap: Simon Á. (19.), Halmosi (72.), Guzmics (86.), illetve Karan (18.), Szalai D. (31.), Forró (68.)

Az első félidőben alacsony színvonalú találkozót láthatott a közönség, ezt a két vezetőedző is érzékelte, ugyanis mindketten kettős cserére szánták el magukat a szünetben. Hazai oldalon a változtatás be is jött, mivel a pályára küldött Gyurján - Karan hatalmas hibája után - vezetéshez juttatta a szombathelyi együttest. A 22 éves középpályás ezzel csapata első tavaszi gólját szerezte. Ezután is inkább a hazaiak akarata érvényesült, ennek ellenére csak kapusuknak köszönhették, hogy otthon tartották a három pontot, ugyanis a hajrában Rózsa hatalmas bravúrral védte Pavicevic ziccerét.

Diósgyőri VTK-Lombard Pápa Termál FC 2-1 (0-1)
Diósgyőr, 5000 néző, v.: Farkas
gólszerző: Gosztonyi (75., 80., utóbbit 11-esből), illetve Griffiths (40.)
sárga lap: Kostic (20.), Elek (34.), Gosztonyi (75.), illetve Jagodics (6.), Sekour (30.), Nagy T. (70.), Présinger (76.), Csizmadia (79.), Szűcs L. (80.)

Az első félidőben a Diósgyőr játszott mezőnyfölényben, de csak kapufáig jutott, míg a gyors ellentámadásokra berendezkedő vendégek egy szép akció végén vezetést szereztek. Közvetlenül a szünet előtt Szivics Tomiszlavot, a hazaiak vezetőedzőjét reklamálás miatt elküldték a kispadtól. A folytatásban nagy erőket mozgósított a Diósgyőr, s bár a Pápa sokáig állta a rohamokat, a 100. NB I-es meccsén szereplő Gosztonyi megpattanó lövésével egyenlítettek a piros-fehérek, majd a jubiláló középpályás büntetőjével megérdemelten megnyerték a találkozót.

Mezőkövesd Zsóry – Újpest FC 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, 2200 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerző: Balogh (88.)
sárga lap: Melczer (51.), Kiss (90.), illetve Kabát (37.), Kosovic (70.)

Az Újpest kezdte jobban a találkozót, de gólig nem jutottak a vendégek. A félidő közepére a meg-megélénkülő szélben ellaposodott a játék, komolyabb lehetőség nem adódott egyik csapat előtt sem. A szünet után sem változott a játék képe: többet támadott az Újpest, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Az utolsó negyedórában aztán megélénkült a játék, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, s a győztes  találatot végül a vendégek szerezték meg.

Kaposvári Rákóczi-Puskás Akadémia 1-1 (0-1)
Kaposvár, 1000 néző, v.: Solymosi
gólszerző: Kink (57.), illetve Lencse (32.)
sárga lap: Firtulescu (30.), Okuka (58.), Murai (74.), illetve Vaskó (20.)

Az alacsony színvonalú találkozó első félidejében inkább a hazaiak akarata érvényesült, mégis a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban viszont a kaposváriak mezőnyfölénye már helyzetekben is megmutatkozott, a játékrész elején előbb a kapufa még kisegítette a Puskás Akadémiát, de aztán egyenlített a zöld-fehér csapat. A hajrában mindent megtett a sereghajtó, hogy megszerezze a három pontot, de nem járt sikerrel.

PMFC-Matias - MTK Budapest 1-0 (1-0)
Pécs, 800 néző, v.: Szabó Zs.
gólszerző: Koller (44.)
kiállítva: Rodenbücher (42.) sárga lap: Pölöskei P. (52.), Romic (76.), illetve Kanta (25.), Pölöskei Zs. (28.), Torghelle (66.), Kálnoki Kis (72.)

Enyhe hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a mérkőzés, amelynek első nagy helyzete mégis egy MTK-futballista, Torghelle Sándor nevéhez fűződött. A kihagyott ziccer után egészen a félidő utolsó néhány percéig a mezőnyben folyt a játék, a két gárda sok hibával futballozott. A 43. percben Rodenbücher 16-oson belül elkövetett szabálytalansága nyomán az MTK védőjét kiállította a játékvezető, a megítélt büntetőt Koller a kapuba lőtte, így a Pécs ember- és gólelőnyben vonulhatott a szünetre. A második játékrészben már annyi esemény sem történt, mint az elsőben. A hazaiak valamelyest fölényben játszottak az emberhátrányban leginkább a védekezéssel törődő MTK-hoz képest, de a lefújásig az eredmény már nem változott.

Videoton FC – Győri ETO FC 0-1 (0-0)

Székesfehérvár, 3050 néző, v.: Vad II
gólszerző: Martinez (67.)
sárga lap: Juhász (45.), Caneira (45.), Oliveira (93.), illetve Lang (34.), Kamber (41.), Pátkai (89.), Mevoungou (92.) piros lap: Vinicius (45.)

A találkozó elején a Videoton lépett fel támadólag, a vendégek kontrákból próbáltak veszélyt teremteni. A csapatok csak helyzetekig jutottak egészen a félidő utolsó percéig, amikor a győri Varga Roland kapufát lőtt, majd a kipattanó labdára érkező Pátkait Vinicius buktatta a tizenhatoson belül. A játékvezető a brazil légióst kiállította, és büntetőt ítélt, Rudolf tizenegyesét azonban Calatayud kivédte. A második félidőben – emberelőnye birtokában – a Győr ragadta magához a kezdeményezést, és Martinez fejesgóljával megszerezte a vezetést. Mint később kiderült, ez a találat eldöntötte a három pont sorsát. A harmadik Győr győzelmével egy pontra megközelítette a második helyezett Videotont. A dühös hazai szurkolók a mérkőzés végén különböző rigmusokkal adták José Gomes vezetőedző tudtára, hogy távozását kívánják. A Videoton november 18. óta nem nyert bajnoki mérkőzést, akkor a Mezőkövesdet verte meg 1-0-ra.

Budapest Honvéd-MVM Paks 1-1 (0-1)
Bozsik Stadion, 2000 néző, v.: Németh Á.
gólszerzők: Daud (52., 11-esből), illetve Délczeg (42., 11-esből)
sárga lap: Ignjatovic (40.), Lovric (46.), illetve Lázok (20.), Tóth B. (45.), Windecker (52.), Horváth G. (89.)

Mindkét csapat a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, és bár valamivel a kispestiek játszottak veszélyesebben, a vendégek szereztek vezetést büntetőből. A folytatásban a hazaiak - szintén 11-esből - egyenlítettek, a gól után pedig a Honvéd beszorította riválisát, de nem élt lehetőségeivel, majd kiegyenlítetté vált a játék. A hajrában ismét a fővárosiak játszottak fölényben, ám Molnár Péter kapus bravúrjainak köszönhetően a Paks végül egy ponttal távozhatott a Bozsik Stadionból.

Ferencváros - DVSC-TEVA 1-1 (1-1)
Puskás Ferenc Stadion, 8000 néző, v.: Kassai
gólszerző: Somália (8.), illetve Volas (27.)
sárga lap: Jovanovic (62.), Mateos (67.), Somália (86.), illetve Se. Bouadla (58.), Ludánszki (60.)

Az új edzőjével, Thomas Doll-lal a bajnokságban még nyeretlen Ferencváros kezdte jobban a találkozót, s hamar vezetést is szerzett. Ezt követően is támadásban maradt a zöld-fehér csapat, s egyértelműen uralta a találkozó első 20-25 percét. A listavezető aztán fokozatosan "magához tért", és egy szép góllal egyenlíteni tudott a játékrész derekán. A kifejezetten nagy iramú, lüktető első félidő hátralévő részében is az FTC volt valamivel kezdeményezőbb, de mindkét oldalon alakult ki nagy helyzet, újabb gól azonban nem született. A második félidőben kissé visszaesett a tempó, érezhető volt, hogy a Debrecen nem akar kikapni, s a Ferencváros sem ment előre fejetlenül. A hazaiaknak több lehetőségük adódott ebben a játékrészben is, ám nem tudták bevenni Novakovic kapuját, s a debreceniek szórványos kontrái sem voltak veszélyesek, így megosztoztak a pontokon a csapatok. A Ferencváros szeptember óta nem tud bajnoki mérkőzést nyerni a Puskás Ferenc Stadionban.