Ma 2025 július 10. Amália napja van. Holnap Nóra, Lili napja lesz.
Hatalmas győzelem: Brüsszellel kifizettetjük a határvédelmet

Hatalmas győzelem: Brüsszellel kifizettetjük a határvédelmet

Flag

Szöveg méret

Még nincs értékelve
Az Európai Bizottság - átszámítva - több mint 17,5 milliárd forintot fizet Magyarországnak a déli határ védelmére.

Ezzel a kormány szerint elismerik, hogy Magyarország az unió külső határát védi a bevándorlási válság kezdete óta. 2015 nyarán előfordult, hogy naponta több ezer migráns lépte át illegálisan a magyar határt. Személyazonosságukat nem lehetett megállapítani, így azt sem, hogy honnan és miért érkeztek Európába.

A kormány ezért is döntött úgy, hogy kiépíti a műszaki határzárat. 2015 októberére már kerítés védte Magyarországot a szerb és a horvát határszakaszon. 2017 tavaszára pedig elkészült a több mint három méter magas, helyenként NATO-dróttal megerősített második kerítés is, amely mintegy 155 kilométer hosszan húzódik a magyar–szerb határszakaszon. A kerítés megépítése után szinte egyik napról a másikra 8–10 ezerről 10–20 főre csökkent az illegális határátlépők száma.

A határzárat ennek ellenére kezdetektől fogva számtalan bírálat érte. Hazánkban a Soros Györgyhöz köthető civil szervezetek és a teljes baloldal is támadta. Az unióban is folyamatos ellenállásba ütközött a magyar határvédelem. „Nem kellene lezárni a határokat. Az Európa mint bevehetetlen erőd koncepciója nem működik és soha nem is működött. Falak és kerítések nem tartják távol az embereket” – tiltakozott Sophia In’t Veld holland liberális politikus.

A német szociáldemokrata Birgit Sippel pedig arról beszélt, hogy a kerítéstől a migráció még nem fog megállni, határzár helyett inkább meg kellene szervezni a bevándorlást. Aztán egyre többen támogatták a magyar álláspontot Az uniós tagállamok közül azonban egyre többen foglalnak állást a határzár mellett.

Bár Ausztria először úgy fogalmazott, hogy „építési jellegű munkálatok” kezdődtek, Werner Faymann korábbi kancellár pedig nem kerítésnek, hanem szárnyas kapunak hívta az osztrák–szlovén határon felhúzott határzárat, később a külügyminiszterből kancellárrá választott Sebastian Kurz már arról beszélt, a határzár hatékony megoldás a migráció megállítására.

A határvédelem ugyanakkor 2015 óta csaknem 300 milliárd forintba került Magyarországnak. A kormány ezért tavaly nyáron levélben fordult Jean-Claude Junckerhez, kérve, hogy az Európai Bizottság fizesse ki Magyarország határvédelemre fordított költségeinek felét.

Az EU azonban közölte, továbbra sem finanszírozza a kerítések építését. „A bizottság Magyarországnak 54 millió eurót határvédelemre ki fog fizetni” – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken, a Kormányinfón. Közölte, hogy az Európai Bizottság hozzájárul Magyarország határvédelmi költségeihez, bár a bizottság a kerítésépítést hivatalosan továbbra sem finanszírozza. A támogatást az általuk egyéb biztonsági kiadásoknak nevezett költségekre küldik.

Oláh Gellért - w]]>ww.888.hu]]>

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Gazdaság (741) Tv fotel (65) Rejtőzködő magyarország (168) Emberi kapcsolatok (36) Autómánia (61) Titkok és talányok (12) Életmód (1) Vetítő (30) Tereb (146) Gasztronómia (539) Nézőpont (1) Heti lámpás (404) Alámerült atlantiszom (142) Irodalmi kávéház (548) Jobbegyenes (2987) Sport (729) Szépségápolás (15) Történelem (19) Belföld (11) Mondom a magamét (8424) Mozi világ (440) Kultúra (9) Egészség (50) Nagyvilág (1310) Flag gondolja (42) Mozaik (83) Politika (1582)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>