www.flagmagazin.hu
Közzétette: www.flagmagazin.hu (https://flagmagazin.hu)

Címlap > Ezt nézhetjük a héten - Heti mozibemutatók - 2013/49. hét

a7a78d4a3fb05b15a7b64d503b5d04b4.jpg

Ezt nézhetjük a héten - Heti mozibemutatók - 2013/49. hét

2013 december 06. Flag

Szöveg méret

  • 0
Még nincs értékelve

A hét mozibemutatói között végre egy magyar film is eséllyel pályázik nézettségre az új Disney-mese mellett.

]]>Bízz a szerelemben]]> (16)

Még egy film a szerelemről, a második esélyről, a gyümölcsöző várakozásról, és a véletlenekről. A 34 éves Josh Boone minden tapasztalatával rendezte meg első játékfilmjét a romkom témakörében, s olyan sztárokat nyert meg történetéhez, mint az Oscar-díjas Jennifer Connelly és Greg Kinnear. A sztoriban Kinnear még évekkel azután is feleségéért epedezik, hogy a nő elhagyta egy dögös, s nem utolsósorban fiatalabb pasiért. A szomszéd igéző lány aztán új szintre emeli nőkkel kapcsolatos benyomásait, miközben felnőtté váló lánya és tinédzser fia is a szerelemmel bíbelődik. Magyarán összcsaládi gondot jelentenek az érzelmek, és többgenerációs megoldás várat magára.

]]>Call girl]]> (16)

A svéd Mikael Marcimain első játékfilmjében egy combos botrányba lépett bele, és a hetvenes évek – a legfelsőbb politikai köröket is érintő – prostitúciós botrányát vitte vászonra. A skandalumban kiskorúakat futtatott egy madame hálózatszerűen, kuncsaftjai között pedig még miniszterek is voltak, akik csendesen fizettek a szolgáltatásért, mint a katonatiszt. Marcimain filmje egyszerre idézi meg hitelesen és atmoszferikusan a hetvenes éveket, másrészt a témát egy izgalmas thrillerbe helyezi, amely nem nélkülözi az izgalmakat és a bűnt sem. A futtató asszonyságot pedig nem kisebb művész, mint a Bergman-filmek sztárja, Pernilla August játssza. Torontóban FIPRESCI-díjat kapott a Call girl, és jelölték a legjobb elsőfilmes Európai Filmdíjára is.

]]>Coming out]]> (12)

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen végző Orosz Dénes első játékfilmjével, a Poligamyval visszaadta valamelyest a hitünket, hogy létezhet magyar műfaji film, s nem kell megelégednünk a gatyaletolós, fingós humorral, valamint harsány trágársággal vígjáték címén. A nagy nézettséget elért filmben Tompos Kátya és Csányi Sándor románcának drukkolhattunk, és a bevált recept most ismétlődik, mivel Tompos és Csányi ezúttal is a legfőbb húzónevei a Coming outnak. A sztori viszont nem úgy kezdődik, hogy ők ketten egymásra találhatnak, mivel a történetben Csányi meleg, aki épp Karalyos Gáborral készül összekötni életét Amszterdamban. Aztán jön egy baleset, és Csányi nemcsak vonzódni kezd a nőkhöz, de konkrétan a Tompos által alakított kezelőorvosa iránt lobban szerelemre. Orosz a klasszikus romkom stíluskészlet elemeit külföldön megszokott profizmussal használja fel, filmszerűségében régen látott magabiztosságot sugároz, köszönhetően részben Fillenz Ádám remek operatőri munkájának. Műfaji keretek között üde színfolt a Coming out, amelyben Karalyos Gábor nagy színésszé válik, mi pedig örülhetünk, hogy Goda és Herendi mellett most már Oroszt is úgy emlegethetjük, mint sikeres magyar rendezőt, aki a magyar zsánerfilmek vesszőfutása ellen sikerrel veszi fel a küzdelmet.

]]>Csillaghercegnő]]> (6)

Nils Gaup nagyon érdekes karriert futott be. A norvég rendező három sikeres nemzeti játékfilm után nemzetközi karrier kapujában állt, és rendezett is egy James Caan, Christopher Lambert, Catherine McCormack, Burt Young fémjelezte akció-kalandot Jégcsillag címmel. Eközben pedig olyan kispályás projekteket utasított vissza, mint a Lányom nélkül soha, a Robotzsaru, és a Waterworld – Vízivilág. A világhír helyett a filmes karrier megroppant, így akár még afféle visszatérésként is aposztrofálhatjuk a Csillaghercegnőt, amely nemcsak klasszikus családi film, de még egy örökzöld norvég nemzeti történet legfrissebb mozis adaptációja is. Bár abból messzemenő következtetést levonni nem lehet, hogy a film remekül teljesített hazájában, az ünnepi hangulatot mindenképp megelőlegezi a film, amelynek Hamupipőke-történetében egy mostohája és mostohatestvérei által elnyomott lány előbb elszökik hazulról, majd egy karácsonyicsillag-kereső expedícióra is vállalkozik, hogy a királyságot megmentse a rá leselkedő gonosztól.

]]>Exek és szeretők]]> (12)

Váratlanul szomorú aktualitást kapott az Exek és szeretők című romkom, amelynek főszereplője, James Gandolfini idén ]]>tragikus körülmények között hunyt el.]]> Noha nem ez az utolsó filmje (készült még egy Animal Rescue című mozija, amely jövőre várható), mégis ez most a szomorú nekrológ, és milyen ironikus, hogy egy igazán kellemes, életigenlő mozi lett a búcsú. Két magányos lélek összegabalyodik a filmben, amíg az ex be nem kavar, meglehetősen rossz PR-ját keltve a lángoló szívű lovagnak. Megható, minden tekintetben: RIP Mr. Gandolfini!

]]>Jégvarázs]]> (6)

Túl sokat énekelnek: ez volt az első gondolatom a Jégvarázs című új Disney-mese láttán, míg fel nem idéztem a kilencvenes évek eleji animációs filmeket, amelyeket a mostani mese lelkesen idéz meg. És valóban, A szépség és a szörnyetegben, A kis hableányban, az Aladdinban és Az oroszlánkirályban is vég nélkül dalra fakadtak a szereplők. Az, hogy az elmúlt években popslágerek döngicsélnek aláfestő zenéül, és elmaradt a danolászás, kezdte elfeledtetni ezt az egyébként egyáltalán nem kellemetlen mellékzöngét. A Jégvarázs egy szép kort idéz fel, fantasztikus animációval, épkézláb mesetörténettel, és dacára a hihetetlen idei gyerekfilmlavinának, érdemes rá külön odafigyelni, mert az év egyik legkellemesebb meseélményét tartogatja a neki esélyt adóknak. Vannak dolgok, amiket minden konkurencia dacára még mindig Disney tud a legjobban.

]]>Üstökös a Mumin-völgy fölött]]> (6)

És még egy mese, de ez már tényleg a kertek alatt érkezik a mozikba. Egy rendhagyó animációval készült finn rajzfilm mindenképp kuriózum, de a nézők érezhetően megcsömörlöttek az őszi animációs sokszínűségtől. A skandináv folklórban népszerű Moominok a tévéből már ismerősek lehetnek, most egy 75 perces egész estés történetben ismerkedhetnek meg vele a gyerekek – rendhagyó animáció, legalábbis a mai trendek és amerikai darabok tükrében. Pritt Parn-rajongók viszont semmi váratlannal nem találkoznak.

mno.hu - kgy

Magyar Menedék

Ajánló