www.flagmagazin.hu
Közzétette: www.flagmagazin.hu (https://flagmagazin.hu)

Címlap > Csúnyán átverték a magyar közönséget az atlétikai világbajnokságon

Csúnyán átverték a magyar közönséget az atlétikai világbajnokságon

Csúnyán átverték a magyar közönséget az atlétikai világbajnokságon

2023 augusztus 22. Flag

Szöveg méret

  • 0
4
Átlag: 4 (1 szavazat)

Ez nem volt szép...

Szombaton kezdődött és vasárnap ért véget a női hétpróbázók versenye a budapesti atlétikai vb-n. Krizsán Xénia szenzációs második napot teljesített, mindhárom számot a harmadik helyen zárta, s az óriáskivetítő rövid ideig azt jelezte, hogy összetettben is ezt a pozíciót szerezte meg. A közönség ünnepelte is az érmet, amikor kiderült: Anouk Vetter huszonkét ponttal mégis megelőzte a magyar lányt.

Szenzációs versenyre volt kilátás a hétpróba zárószámában. A 2019-es világbajnok, a brit Katarina Johnson-Thompson vezetett hat próba után, ám a mezőny legjobb 800 méteres futója, az amerikai Anna Hall lőtávolból várta a kétkörös futást. A magyarok közül a szintén jó 800-as Krizsán Xénia hetedik, Nemes Rita tizenegyedik helyről várta a befejezést.

Először a mezőny hátsó fele futott, s ebben a futamban a közönség magyar győzelmet ünnepelhetett Nemes révén, aki ezzel végül a tizedik helyen zárta a világbajnokságot.

 

Az érmekért zajló futamban Hall brutálisan bekezdett, azonnal szétszakította a mezőnyt, Johnson-Thompson, a belga Noor Vidts és Krizsán követte viszonylag közelről.

Utolérni egyikük sem tudta az amerikait, a világbajnokságon hétpróba közben valaha futott legjobb 800-at teljesítette, de az aranyéremhez ez sem volt elég, Johnson-Thompson húsz pontot megőrzött előnyéből, és másodszor is szabadtéri világbajnok lett.

Krizsán a harmadik helyért lehajrázta Vidtset, s vártuk a pontszámokat. Az óriáskivetítőn pedig Krizsán Xénia neve mellett a harmadik hely jelent meg az összpontszámával.

A 800 métert második helyrőt várt holland Anouk Vetter valóban alaposan lemaradt, de végül, amikor az ő pontszáma is megjelent, kiderült, hogy huszonkét pontot megőrzött előnyéből a fantasztikusan hajrázó Krizsánnal szemben.

A magyar lány így is élete legjobb eredményét érte el szabadtéri világversenyen, negyedikként zárta a vb-t.

Atlétikai világbajnokság, női hétpróba

1. Katarina Johnson-Thompson (brit) 6740 pont
2. Anna Hall (amerikai) 6720
3. Anouk Vetter (holland) 6501
4. Krizsán Xénia 6479
(…)
10. Nemes Rita 6232

]]>Az atlétikai vb további híreiről itt olvashat]]>.

Borítókép: Krizsán Xénia szenzációs második napot teljesített, épphogy lemaradt a vb-éremről (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Koczó Dávid - ]]>www.magyarnemzet.hu]]>

 

Magyar Menedék

Ajánló