- 0
Pálfi Károly nyugalmazott református főesperes ritka és különleges gondolatokkal színezett hagyatékát tartja kezében az Olvasó. Bár rendkívül kevés életrajzi adat található a szerzőről, a művei magukért beszélnek.
Pálfi megközelítőleg 1875-1945 között élt. Britanniában tanult, részt vett az első világháború balkáni és olasz harctereinek csatáiban, kiváló kapcsolatokat ápolt a császári családdal, idősebb korában pedig megírta mindazt, amit csak tudott.
1930-ban két kötetben kiadta az I. világháborúhoz vezető út részletes és sokszor zseniális geopolitikai elemzését, melyre ő bennfentesként is ráláthatott, illetve azt, hogyan zajlott az első világégés az ő közvetlen környezetében. Sokszor erősen kritikus hangvételű a leírása, mégis tárgyilagos és információkban bővelkedő a műve.
Ezt követően fogott hozzá a magyar őstörténet és ősvallás feldolgozásához, mely témákról három tanulmányt adott ki 1933-1944 között. Tudása, látása, összefüggéseinek ismertetése teljesen egyedülálló. Például a Biblia ószövetségi részét olyan zseniálisan kódolta vissza a turáni logikára, hogy az szemet kápráztató.
Mindemellett az ősmagyarság közel-keleti kapcsolatait is elemzi a zsidósággal párhuzamba téve, és olyan alapvető dolgokat tisztáz, amelyet a 20. században egyetlen magyarságkutató sem tett meg.
Rendkívül értékesek Pálfi őstörténeti munkái. Helyenként az Olvasó szeme ki fog kerekedni a megállapításoktól.
Hagyatéka két csoportra osztható.
• Van 3 olyan őstörténeti és ősvallási dolgozata, amely igazi kuriózum és legfőképpen ez fogja az Olvasót a karosszékbe szegezni.
• A másik csoportba pedig a Világháború c. két kötetes munka tartozik, amelyik az első világégésről, illetve az odavezető útról szól, személyes élményekkel átszőtt alapos és magas színvonalú kor- és társadalomkép. Ez utóbbi a háború kutatóinak adhat fontos adalékokat.
Most a valaha megjelent összes Pálfi könyv egy kötetbe került.
A kötet szerkesztője (Kozsdi Tamás) Pálfi minden munkájából számos szó szerinti részletet kiragadott, olyan tudásmorzsákat, amelyet külön is megörökítésre méltónak érzett. Ezekből születtek meg a „Pálfi kódok”, amelyeket – több mint húsz sűrű oldalon – e kötet Függelékében találhatunk meg.
Fontos emlékeztetni magunkat, hogy e nagy értékű munkákban olvasottak több ponton is ütközhetnek azokkal az ismeretekkel, amelyeket az általános magyarságismeretben eddig gondoltunk.
Forgassa Haszonnal Minden Magyar Ember!
*
TARTALOM:
A SZERKESZTŐ ELŐSZAVA - KI VOLT PÁLFI KÁROLY?
• A magyar nemzet őstörténete és a zsidóság (1933):
Az árják - A turániak - a kosiak - a semiták - az akkádok és a sumirok - Az egyiptomi klerikálizmus - A zsidóság származása - A zsidó klerikálizmus - A zsidóság mint faj és nemzet - A zsidóság mint vallás - A zsidó hittan - A zsidó erkölcstan - Zendavesta az ótestámentomban - A zsidó felebaráti szeretet - A messiás - A talmud - Jézus
• A magyar nemzet ősvallása (1941):
ELŐSZÓ - I. A magyar ősvallás Turánban - II. A magyar ősvallás Szíriában zend befolyás alatt - III. A magyar ősvallás Szíriában föniciai befolyás alatt - IV. A magyar nemzet ősvallása a mai hazában
• A skytha kérdés megoldása (1944):
ELŐSZÓ - Kik voltak a skythák? - Elhelyezkedés, államforma, igazságszolgáltatás - Hadjáratok és haditudomány - Földművelés, állattenyésztés, ipar - Tudomány, művészet, vallás - Nemzeti kincs, egynejűség és egyebek - Az ősmagyarok bűnei - A vérivás jelentősége - Vadászat és kacagány - A skythák megosztása - Az uráli honfoglalás - A magyar írás - Az uráli magyar betűképek - A Simonyi-féle iskola - Az ősi magyar címer és zászló - FÜGGELÉK
*
• A világháború I. kötet - Miért tört ki? (1930):
Magyar katonaélet a világháború előtt - A jövendölés - Az első mozgató
• A világháború II. kötet - Miért vesztettük el? (1930)
A világháború diplomáciai előkészítése - A világháború katonai előkészítése - A világháború lefolyása a) Az első és második szerbiai hadjárat, b) Az orosz hadjárat, c) Przemysl, d) Csendélet a front mögött, e) Az olasz hadjárat
FÜGGELÉK - PÁLFI KÓDOK
Kiragadott idézetek, gondolatok, bölcsességek a Szerző valamennyi munkájából (Válogatta Kozsdi Tamás, 2018)
*