- 0
Magát a templomot eredetileg a magyar alapítású pálos rend építette, akiket 1786-ban a „kalapos király” intézkedései űztek el Szent László városából.
A teljes cikk elolvasható itt: https://magyarnemzet.hu/lugas-rovat/2026/06/az-elso-szamu-magyar-templom







