Ma 2024 május 20. Bernát, Felícia napja van. Holnap Konstantin napja lesz.
Hogyan lettem zöld-fehér?

Hogyan lettem zöld-fehér?

Flag

Szöveg méret

1
Átlag: 1 (1 szavazat)

Először is leszögezem, hogy tősgyökeres budapestiként, ETO-szurkoló vagyok. Innentől válik érdekessé a történet!

Vannak olyan Fradi-szurkoló kollégáim, barátaim, sőt családtagjaim is, akik szerint ez lehetetlen. Őket tovább szoktam bosszantani azzal, hogy vegyék elő a személyi igazolványaikat, melyik város, vagy melyik kerület van feltünteve a születési helynél? Mert az enyémen, bizony, az szerepel, mint kedvenc csapatuk címerében: Bpest, IX. ker.


Úgy esett, hogy engem a budapesti Bakáts térről – ahol születtem – Gyömörére (egy Győr-Moson-Sopron vármegyében található kis faluba) vittek „haza”, az anyai nagyszüleimhez. Szüleimnek akkor indult be a karrierjük, jól jött a nagyszülői segítség! Innentől kezdve a gimnázium második osztályának végéig az iskolai szünetek nagy részét Gyömörén töltöttem. Itt leginkább a helyi gyerekekkel játszottam. Anyai nagyapámról tudni kell, hogy a győri vagongyárban dolgozott (előtte csendőr volt – el is vitték a szovjetek a II. világháború után egy „kis munkára” Kijev mellé), és mondhatni, természetes módon a gyári csapatnak, a környék akkori legjobb csapatának, a Rába ETO-nak szurkolt. És mit csinál egy unoka, ha imádott nagyapja rádión hallgatja a foci körkapcsolásokat hétvégén, odaül az ölébe és figyel. Sajnos, ötéves koromban elment, nekem csak annyi maradt, pár másik emléken kívül, hogy: Hajrá ETO! Ő már nem élhette meg, de biztos boldog lett volna, ha tudja, hogy kedvenc csapatunk – halála után nem sokkal – kétszer is az első helyen végzett az NB1-ben, így háromszoros magyar bajnok lett.

Elsőként többszörös bajnokságot nyerve, mint vidéki csapat. Gyömöréről tudni kell, hogy lakosságának fociszerető népe így oszlik meg: ETO-szurkoló – 80 százalék, FTC-szurkoló – 20 százalék. Az egész falu zöld-fehér. Nem beszélve arról, hogy hányszor javítottuk át a helyi Fradisták FTC feliratait a villanyoszlopok betontalapzatain ETO-ra! Ha jobban megnézik, csak egy alsó vonás és egy kis görbe, máris ETO lesz az FTC-ből, visszafelé sokkal nehezebb ezt megcsinálni!

Gyerekkoromban, amikor a mezőn fociztunk a falu határában, mert voltak apukák, akik kialakítottak kapukat (az egyik kisebb volt, mint a másik, de mindegy!), mindenki ETÓ-s akart lenni: Hannich, Póczik, Hajszán. Gombfociban is örök probléma volt, hogy az ETO játszik az ETO ellen? Hálistennek, voltak FTC-szurkoló kisgyerekek is, akik hozták Martosékat, így néha lehetett derbiket rendezni.

Kis családi adalék: két hónapja a kislányom mondta, hogy a kedvenc színe mostantól nem a rózsaszín. Ki nem találják, hogy melyik lett? De bizony, a zöld! Nos, így lettem én ETO-drukker! Nem tudtam más lenni! Kollégáim, barátaim, családtagjaim mindig provokálnak ezzel, hogy született budapestiként, hogy lehetek ETO-drukker?! Most leírtam.

Utóirat: Van egy barátom, aki még ennél is tovább ment: „aki fővárosi, annak döntenie kell, hogy melyik budapesti csapatnak szurkol!” Most felveszem a kesztyűt, mert ő is tudja, hogy a szívem az ETO-ért dobog, ezért csak két szín jöhet számításba: a zöld és a fehér.

Csókol benneteket:

Eleméry T. Olivér

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

Történelem (18) Mozaik (83) Rejtőzködő magyarország (168) Kultúra (9) Flag gondolja (36) Sport (729) Titkok és talányok (12) Egészség (50) Gasztronómia (539) Vetítő (30) Mondom a magamét (7610) Alámerült atlantiszom (142) Gazdaság (709) Életmód (1) Autómánia (61) Tv fotel (65) Jobbegyenes (2805) Mozi világ (440) Belföld (11) Szépségápolás (15) Heti lámpás (313) Politika (1582) Irodalmi kávéház (537) Emberi kapcsolatok (36) Tereb (146) Nagyvilág (1310) Nézőpont (1)
]]>eff]]>
]]>free speech]]>
]]>mti]]>